Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 20 000 Kč - převážně na office práci

Zdravím, je to omýlaná otázka, na netu spousta článků, ale rád se zeptám i zde na osobní názory a doporučení.

Sháním noťas, který by měl mít tyto parametry

15"
matný displej
SSD
podsvícená klávesnice
lehký (často jej přenáším)
výdrž baterie alespoň 5h (případné více)

Využití:
převážně web browsing
maily & office programy
photoshop (jen nárazově)

Průměrně mám otevřených 15 tabů s různými weby, do toho office, občas i photoshop, případně nějaký software typu evernote.

Momentálně budu prodávat Acer E15, který mi už se svými 4GB ram nestačí (jinak má starší generaci i5 a integrovanou grafiku). To jen pro srovnání "staré železo vs očekávání nového".
Děkuji za tipy na modely / značky. 20k Je opravdu max. strop.

Lenovo má celkem v pohodě počítače. Až na to že když PC koupíš, máš tam hromadu předinstalovaných Lenovo appek, naštěstí jsou všechny v 1 složce. Není zas tak složité je odstranit. Všudyvšeho jsem tedy osobně používal (nemluvím o testech) jen jeden Lenovo počítač ale byl jsem spokojen.

Pokud hledáte něco na čem nehodláte hrát hry a jiné kraviny ale dělat „práci“ mohu vřele doporučit MacBook. Jsou abnormálně tenké, tiché, lehké, mají velkou výdrž baterie a oproti Windows skvělé zkratky a lepší zabezpečení.

Kromě těchto benefitů mají ale spousty nevýhod a je na vás jak jsou pro Vás důležité (některé programy na iOS prostě nejsou, atd.)
Každopádně pokud se rozhodnete jít tímto směrem, pořádně se plácnete přes kapsu (minimálně 20 000 Kč).

Máte pravdu, MacBook by mi možná vyhovoval nejvíce z pohledu parametrů a kvality zpracování, včetně pracovního prostředí (ano, na hry to nebude a není potřeba). Odrazuje mě cenovka a nemožnost odpočtu DPH (nový bych nekupoval, nejsem blázen :) => repas by mi nevadil, ale problém je to DPH. Samozřejmě cena rozhoduje, dokázal bych si to představit za 25k vč. DPH s tím, že se odečte DPH.

Ale to bych chtěl už moc. Nejvíc mě láme cena/výkon. Posledního 2,5 roku jsem byl na Aceru za cca 18k a nemůžu si výrazně stěžovat. Navíc poslední modely Macbooků byly prý docela nic moc co do kvality zpracování a lidé na poslední ročníky docela nadávali. Slyšel jsem i špatné komentáře na klávesnici, prý z toho při delším psaní doslova bolí prsty, díky tomu, že mají velmi nízký profil a je to (s trochou nadsázky) jako ťukat do betonu (slabá hmatová odezva).

Rozhodla ale cena, to bezpochyby.