Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windowsy pri zmene hardwaru

Zdar, jaka je situace u Windows 10?

Znamej mel pocitac s Windows 7 OEM, potom je zdarma upgradoval na Windows 10 a ted mu na tom PC odesla deska. Zatim nevi, jestli sezene jinou v bazaru nebo bude muset menit desku+procesor+pamet, ale kazdopadne ho zajima, jak to bude s Windows 10, jestli bude potrebovat novou licenci nebo ne.

Bych rekl, ze bude potrebovat novou, ale jeste je preci nejaka digitalni licence, ze si muze uzivatel sparovat Windows 10 s uctem Microsoft. Mohl by teda na stejnem ucte to odaktivovat ze stareho PC a aktivovat na upgradovany?

Mne moc nejde o oficialne, ale on se me ptal, jestli by to neslo v praxi? Takze vznasim stejny dotaz.

U Windows 7 to kdysi nebyl problem, jak je to u Windows 10 netusim.

Edit: Navic nechapu to svazani licence s uctem Microsoft, tam neco MS tvrdi, ze mas licenci na furt, ale uz nerika, jestli jen na stejnem hardwaru nebo jak to vlastne je.