Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odešla grafika?

Zdravím,

před pár dny se mi začalo stávat, že mi, obvykle do pár minut po startu win, zamrzne obraz na monitoru, ale pc přitom běží dál, slyším spotify, jde např. mezernikem pozastavit video na youtube. Pomáhá jenom restart, po něm win vypíšou hlášku, že ovladač zobrazení se nepodařilo spustit, a tak win přepl na integrovanou grafiku. A pak pc jede klidně nekolik hodin v pořádku. Přitom dle nvidia experience je grafika aktivní a běžící programy včetně her ji využívají.

Ovladače na grafiku mám aktuální, win taktéž.
Jedna se o gtx 970 dva měsíce po záruce, i5 6600k, win 10. Jinou grafiku na vyzkoušení bohužel nemám.

Netušíte nekdo, kde by mohl být problém?
Dekuji za odpovědi.

Pardon to jsem zapomněl napsat :)

Teploty jsou dle msi afterburneru v klidu kolem 40 stupnu a při hrani kolem 70-75 stupnu.

Hlavně jak jsem psal, stane se to treba do deseti minut od zapnutí pc, pak musim restart, v pohode to naběhne a ja pak na pc jedu dalsich nekolik hodin bez problemu.

Budeš muset. Otestovat gk, zdroj a případně i základní desku a onen port ve kterém gk máš. Bez toho nezjistíš čím to je. Jen... zkusil si tu nejprimitivnější věc a sice odinstalovat a nainstalovat ovladače? Geforce experience ráda uživatelům cpe i ovladače, které nejsou stabilní a je v nich vada (obecně známý problém). Zkus buď přeinstalovat ovladače nebo si stáhni starší.