Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta restartuje PC

Zdravím, nedávno mi kamarád pujčil grafickou kartu AMD Radeon RX560 Series s tím, že mu po zapnutí nějaké hry vypne nebo restartuje PC(Předtím se na obrazovce objeví 3 svislé zelené pruhy). Předevčírem jsem si jí zapojil do PC já a karta fungovala na všech hrách co mám dobře. Bohúžel od včerejšího dne, dělá grafika to stejné i mně, ale s tím rozdílem že se mi místo 3 pruhů objeví šedá zrnící obrazovka a stává se to né tak často jako mému kamarádovi(Např. grafika "vypne" PC jen jednou denně). Podle mého laického odhadu se bude jedna o špatný kontakt jelikož moje dosavadní grafika jede jak o závod. Nemá někdo ještě nějakou zkušenost s podobným problémem. Popř. potlačení vypínání PC.
Díky za pomoc. :)

Ta karta má pravděpodobně "upálené" GPU nebo chybu v paměti. Obojí se stává, pokud je napájena nekvalitním zdrojem, nebo pokud je ve skříni špatná ventilace.

S ohledem na to, že se kamarádovi "vypíná" PC, viděl bych to na ogrilování šitovým zdrojem.