Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde nastaviť aby sa pri spustení PC spustila obrazovka s možnosťou výberu používateľského konta?

Zdravím,

Vytvoril som nové užívateľské konto ktoré je bez hesla a moje administrátorské je z heslom. A potreboval by som to nastaviť tak, aby sa zakaždým ked spustím pc spustila obrazovka s možnosťou výberu používateľského konta a nie že mi zakaždým vyskočí konto s ktorím bol pc vypnutý naposledy

to mi je jasne, lenže ten druhy uživatelsky ucet chcu mat moji rodicia, pripadne navsteva ktora pride a nechcu tam heslo...ale ako som uz uviedol naskytol sa mi pri pokuse dalsi problem, že mi moj administratorsky ucet zmizol a nedari sa mi ho dostat naspät teraz sa mi dari prihlasovat len ta to lokalne konto ktore som vytvaral

- Jestli se ti nezobrazuje, zkus zmeni reg klic :
1) Spust konsoli CMD (jako admin)
2) Zadej nasleduji kod :

REG ADD HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\UserSwitch /v Enabled /t REG_DWORD /d 1 /f

* Takle jestli ten ucet existuje, bude na prihlasovaci (login) obrazovce zobrazen a posledni otevreny by se nemel prihlasit.

TiP ~Muzes i zakrizkovat "vyzadovat" prihlaseni (je to hned nahore, nemuzes to prehlidnout) v nastavni "UCTU" uzavatele do kterého se rychle dostanes pres prikazovy radek WIN + R a vlozis :

control userpasswords2

[autologon.JPG]

- Protoze jsi prihlasen nejakym vytvorenym uctem bez prav.
- Musis se odhlasit a prihlasit se uctem, ktery tam byl kdyz jsi instaloval Windows, nebo vytvarel ucet ze kterého ted spustis ten kod. Nebo jinym (admin, né admin-SuperUser) uctem.

Je tu toho zase tuna, nechce se mi číst vše, tak se omlouvám pokud to tu už někdo psal. Nechce se mi číst zase shitposty Fallena.

K věci; Win 10 mají možnost účtu pro rodinu nebo přátele přímo v nastavení účtů. Mrkni na to, mělo by to vyřešit "oba" tvoje problémy. Kdyby to chtělo heslo, tak tam dej něco primitivního případně ;) qwert123 se osvědčilo (hlavně u bankovních účtů xD).