Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD x Sapphire ovladače

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně ovladačů k mé grafické kartě Sapphire R9 390 (AMD). Zajímalo by mě jestli se nějak liší ovladače zveřejňované přímo na stránkách výrobce karty, tedy Sapphire (tj. přesně ta má karta) od ovladačů co vydává AMD na svých stránkách. Tedy jestli jsou ty ovladače na Sapphire podpoře nějak optimalizované pro konkrétní karty, nebo to co mají tam na webu je úplně to samé co vydává AMD.
Konkrétně:
Sapphire podpora - productdetial.asp
AMD - desktop

Jde mi především o to, že na těch stránkách Sapphire jsou ty ovladače s velkým zpožděním a nejsou tedy optimalizované pro nejnovější hry (Far Cry 5 nebo WoW BfA). Tj. jestli si stáhnu ty ovladače ze stránek AMD budou to ty samé co se později dostanou na Sapphire podporu ?

Na R9@XX instaluji klasisky oficialni AMD driver. (momentalne posledni OPTIONAl je 18.7.1)
* Drive ano, Sapphire mel v ovladacich drobné upravy, ale dnes je to v mhoba pipadech ten samy driver jak ze stranek AMD.

Zpravidla ovladace vyrobce dodava ovladace jeden rok. (muze byt i vice, ale to zalezi exluzivne od vyrobku a nebyva to dil jak 2 roky).
Navic Sapphire to ma na svych webovych strankach v supportu napsané : "nejnovjesi ovladace = odkaz na oficialni stranky AMD" -- (AMD Official Radeon Driver), nebo te necha stahnou starej 17.7 AMD Crimson.
* Pak dle typu, se staci podivat co pisou :

[82947-sapphire-png]

• Urcite, navic jestli mas monitor s funkci AMD FreeSync, o proti takovému "CRIMSON Relive" oficialni verze AMD obsahuje spoustu novinek a opravnych balicku které maji dopad na stabilitu, rychlost FreeSync.
* Jestli te to zajima, tak do vyhledavace napis treba "AMD Crimson Relive vs Adrenalin Edition". Mezi novinky patri treba moznost zobrazeni FPS/CPU/RAM teploty etc na obrazovce, FreeSync podpora uz od 30FPS i v okne né jen ve FullScreen jak tomu bylo predtim, etc etc, je tam toho hodne. Instalaci novych ovladacu (Adrenalin) bych ti pro tvou R9@390 opravdu doporucil kde tva graficka karta chytne takzvane "druhej dech" ;-)
(pak uvidias sam, ale aby ovladac byl urcite Adrenalin, né Crimson, jinak jde v podstate o ten jeden a samej ovladac, treba 17.50.27.01, kdyz ho stahnes a porovnas, tak je to ta sama instalacka.)