Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční externí tera disk

Dobrý den, díval jsem se na film který mám na externím tera disku a zničeho nic přestal disk fungovat. Při připojeni k PS se ozve zvuk že disk byl připojen. Já však nemuhu nalez data na disku vůvec ten disk nevidím . Disk odpinam tak jak se má a nikdy mi nespadl nebo tak nějak .
Mužete mi poradit co s tím. Mám tam velmii dulležitá data.

Za vaší odpověď předem děkuji.

Existují firmy, zabývající se obnovou dat, stojí to ale spousty peněz. Velmi důležitá data snad máš i jinde, jak je uvedeno výše..

Existují i programy, které si umí s nepřístupnými daty/disky poradit (např. TestDisk). Laik s tím ale může napáchat další a nenapravitelné škody, je na zvážení každého, aby zhodnotil své schopnosti.

Napadá mě, zda při připojení k nějakému ne_PC zařízení (TV, PS..) nedošlo k přeformátování HDD. Osobně jsem se s tím nesetkal, takovou činnost s diskem s cennými daty bych určitě neprováděl.