Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s drivery pro HDD

Zdravím, zprovoznil jsem si doma nikdy nepoužívanou základní desku Gigabyte GA-8IEXW. Všechno probíhalo oukej, ale až do chvíle kdy se na obrazovce objevilo:

Detecting...

a poté

"bios is not installed because there are no driver attached".

Potom pokračovalo samotné nabíhání, ale při snahu o bootování nevidí HDD (80 GB Western [nebo tak nějak je ten typ :)] ), ale vidí CD-ROM a bez problému z ní dokáže i nabootovat.

Díky předem za každý nápad.

zprovoznil jsem si doma nikdy nepoužívanou základní desku

jak ho mám nainstalovat, když nemám OS?

takže pro začátek neuškodí když napíšeš co vlastně děláš: nezprovoznil jsi zřejmě nic, pokoušíš se instalovat nějaký operační systém, do jehož názvu/verze zřejmě nikomu nic není a přesto ty lidi má bavit ti odpovídat.

taky je pěkné když víš název desky, ale ať to nemusí nikdo googlit za tebe: bude užitečné když napíšeš aspoň typ chipsetu a rok stáří desky (biosu) - vypisuje ti to i první černá obrazovka bílým písmem dole, nebo to máš v papírovém manuálu k boardu.

ten disk 80gb vidíš vypsaný v biosu, nebo tam zůstala jen položka "auto"?

Možná disk odešel. Nebo e špatně zastrčený konektor. Nebo je to disk sata a musí se nastavit bios nebo instalovat přes F6 a ovladač z diskety. Ideální by bylo oddělat dekl skříně, zkontrolovat kabely a všimnout si jestli je disk připojen sata konektorem (kabel šíře cca 1cm) a nebo jestli je pata (kabel cca 7cm). taky bych si všiml jestli se roztočí...

Tu hlášku máš špatně. Je to "bios not installed because there are no drives attached" a souvisí to s RAID řadičem. Potřebuješ to zapojit tam, kam to patří. Nemáš návod? Tady je: http://america.giga-byte.com/FileList/Manual/networ king_manual_ga-8iexw_e.pdf
Zapojit disk do non-RAID konektoru na desce - červená barva!!!
DVD mechaniku narvi do bílého a zelených si nevšímej.
Redakce upozorněna, problém vyřešen. 8-)