Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cistá reinstalácia OS Win10

Dobrý den,

mám notebook lenovo E31-80 a chcel by som ho celý úplne preinštalovať (úplne na čisto). Proste klasika naformátovať celý disk, kde je momentálne uložený aktuálny OS a nainstalovat nový. Problém je že mi nieje jasno hned niekolko vecí. Pretože samozrejme chcem mat nový Win aktivovaný (legálny) presne tak ako ten co mám teraz. Prvá vec co mi není jasná je že ako je to s tou licenciou...notebook mal Windows uz nainstalovaný pri kúpe z alza.sk. A co sa týka product key, tak ten som k tomu nedostal a na tele notebooku tiez není napísaný ani z predu a ani zo zadu. Takže ak vymažem aktuálny Windows a nainštalujem odznova na rovnaký PC tak licencia bude pokračovať (s pôvodným klúčom)? Nebudem ho musiet znovu zadávať? Teoreticky by si mal predsa Microsoft uložiť niekde moj hardware, nie? A kde vlastne môžem vydieť aký mam kluc?

Dalej co neviem, že ako vlastne spustím boot menu mojho notebooku, lebo neviem dokonca ani vojsť do biosu. Akokeby ho ani nemal. Hned pri štarte som skusal rôzne klávesi F1, F2 (funguje na mojom PC), F10 aj F12 no nič.

A ovládače sa vraj nainštalujú sami, som dake čítal že win 10 si vie sám nainštalovať všetky driveri, je to pravda?

Potom by som to už mal vedieť...iba vytvoriť bootovací disk (usb) a cez boot menu nabootovať z usb a install.

V oblasti PC som iba amater tak berte pls ohlad a nesmejte sa ked som daco blbo napísal

Ta obnova do továrního nastavení přímo ve Win 10 by neřešila tvé problémy? Přiznám se, že nevím jak to funguje, páč jsem to nikdy nespouštěl, ale zachová ti to licenci, bohužel i soubory :/

- Tak pouzij "Lenovo OneKey". (tery pridrz pri startu NTB).
- Slouzi k reinstalaci (tovarniho obnoveni) NTB Lenovo. Takle bude cely NTB obnoven ze skryte "partition" ktera je na HDD ulozena (tudiz nepotrebujes instalacni zarizeni).
* Pozor, veskera dosavadni data budou smazana (budes mit nove nainstalovanej Windows 10, jako by jsi NTB zrovna koupil)

Na netu najdeš prográmky,které ti vyčtou tvůj s/n key,který potom zkusíš vložit. Z praxe ale vím,že to nemusí zafungovat. Podrobností proč, by bylo mnoho. Ale na co si dej pozor ? Na původní ovladače. Musíš mít !!kompletně!! všechny z původního OS v záloze. Mnoho Lenov má atypické drivery,které instalačky Windows neobsahují. Dost dlouho jsem třeba oživoval Lenovo Miix po aktualizaci na 1803.