Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 2000 cd

Chtěl jsem nainstalovat na starý notebook Windows 2k, mám stažený iso, ale když to vypálím na cd tak nebootuje, jiný cd bootuje... Pak jsem našel, že to Microsoft nějak blokoval a na cd to jentak vypálit nejde... Nemáte někdo zkušenosti jak to udělat?

Iso dám přes Ashampoo burning na cd, strčím ho do notebooku a bootuju z cd rom, asi minutu černá obrazovka, pak operating system not found a dal nic.
2000 na tom nejely, ale mají oficiální podporu na stránkách jsou ovladače na 2000 na vše

je cd vypálené jako obraz .iso?
načte vůbec ta stará mechanika jiné boot cd (hirens, ubcd, live linux ...) nebo zhavaruje se všemi?
staré cd mechaniky nemusí podporovat "vysokorychlostní" cd média a nemusí je přečíst, i kdyby byly vypalované příčetnou rychlostí (třeba 10x).

pokud je to tak starý krám, že tam jsou náročné i xp, je lepší to vyhodit. vím, u w2000 není potíž s licencí.
ale stejně na tom běží jen ie6, čili pouze přehrávač mp3 do garáže, jinak k ničemu.

je to samozřejmě vypálené jako iso, ostatní boot cd to bere normálně, zkusil jsem tam hodit win8.1 dvd (vypalované úplně stejně jako ty 2k) a hned to začlo načítat

vím že je to k ničemu, nehodlám to nějak používat, jen jsem to chtěl zkusit, už proto že jsem 2000 nikdy neinstaloval a teď mě hrozně štve že mi to nejde, ale budu zkoušet dokud se nepodaří