Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dva systémy

Ahoj přátelé, prosím, jaký svižný Linux v cz jako druhý OS k win 10?
A prosím, jak nainstalovat? Např. Rozdělit HDD na dva. Na USB flash disk hodit Linux a pak nabootovat? Pak při zapnutí PC se mi to vždy zeptá jaký OS?

chci druhý OS jen na prohlížení internetu,fotky a nějaký video

V tom případě to dopadne tak, že z 99% budeš na Windowsech, protože se ti kvůli internetu nebude chtít restartovat počítač do druhýho systému a pak zpátky. A nakonec ten linux zrušíš.
Dualbooty jsou jen pro ty, kteří to opravdu využijí.
Ve tvým případě opravdu zkus nějakou distribuci na flashdisku a pak se rozmysli, zda to opravdu chceš.

Největší šanci přežít má dualboot u lidí, kteří preferují linux, ale nemohou se zbavit Windows kvůli programu, který nutně potřebují, ve Wine nefunguje a náhrada neexistuje. Takový člověk je vázaný na oba systémy. U lidí, kteří používají jen Windows a chtějí si vyzkoušet něco jiného, tohle dlouhodobě nefunguje.

Jestli ma alespon 4Gb RAM, tak pres VIRTUAL by "Linux" byl urcite mozné reseni.
* Stejne to dopadne rekl bych az 9 pripadu z 10 pak ten DualBoot uzivatel smaze a necha si Windows 10 (nebo Linux, ale jen jeden operacni OS.. Znam oprvdu jen par lidi, co DBoot pouzizivaji, nebo ze ho potrebuji, ostatni ho smazou a druhy OS spusti dle potreby jen ne VM)