Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamrznutie PC

Ahoj,
dneska mi začal mi začal "zamrzať" ak sa to tak dá nazvať PC. zatiaľ mi to robí len pri hraní world of warcraft
obraz spadne a vyhodí niečo takéto
https://imgur.com/8BPjSG6
https://imgur.com/a/nNxkYzD
nie vždy nutno zelené niekedy aj šedé. sú to také pásiky ak to pomôže
po obraze mi padne aj zvuk v pozadí s internetu cca tak sekundu na to

hru som preinštaloval prešiel som PC cez avast, malwarebyte a prečistel aj cez CCleaner ( prvé čo ma napadlo)
teploty som nepozeral no po vypnutí na dotyk HDD GPU a ani ram teplé neboli, aj keď to asi nieje idealne meranie teploty

A teraz pozerám že všetky 3 programy som si dával dopredu na plochu no po páde sa usporiadali zas na staré miesto (neviem či to súvisí )

stretol sa už niekto s niečim podobným ? po prípade viete čo s tým ?
predom v dakujem za odpovede

/edit: práve skúšam ešte aktualizovať ovladače, inak daná hra mala dneska update no pochybujem že by to robilo takýto problém

dal som do PC zatial starú AMD Radeon HD 6670 a PC už šlape. Skusim to prehodiť ešte raz na tu R9 280 či to padne ak sa to vlastne zapne ( ku koncu už nešiel ani zapnúť PC )
po prípade vedel by niekto poradiť grafiky cca v rovnakom výkone ako je tá MSI R9 280 3gb gaming ? nech viem cca koľko by stála výmena a čo tam po prípade dať

potom mám ešte win 7 takže DX12 asi riešiť nemusím ak to niajak zaváži na výbere grafiky

za novú kartu som chcel dať tak okolo 150€ nad 200 isť rozhodne nechcem

Edit: nahodel som starú kartu počitač sa spustil no teplota hned po spustení vybehla na 98-102°C može to biť tým že som znej zhodel chladič a nedal som nanovo pastu ?

Tak dva týždne ubehli a začalo to robiť zas. Opäť svieti vga_led na matičné a zas sú tie pásiky na monitore. Grafiku som síce prepastoval no možno by to chcelo vymeniť aj tie tepelné podložky len neviem aká tam je hrúbka keďže sa predávajú od 0,5mm až po 2mm.
Mozno to ani nepomôže no skoro nič to nestojí. Potom ma už napadá len výmena grafiky inak neviem co s tým je

No nič PC sa už nespustí takže asi objednávam novú grafiku a budem dúfať ze to bude nou.
Môžte mi tu niekto poradiť akú vybrať? Niečo s podobným výkonom tej starej a nie moc drahé.

Edit:
Zas som skúsil zhodiť hladič + aj ten menší pasivny, odlepil som tu tepelnú podložku (neviem presne ako sa to volá ) a nalepil nanovo a grafika sa zas spustila. Pred tým som grafiku mohol vybrať vložiť naspäť a nič sa nedialo.
https://imgur.com/a/vdQaBls v modrou je znazornené kde bol chladič a červenou kde bola tá podložka. S opačnej strany v týchto miestach ako je podložka je grafika najteplejšia ( na dotyk celá grafika ksoro studená )
podľa GPU-Z 40°C