Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MacOS na PC?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli jde jakýkoliv MacOS nainstalovat i na běžný PC stejně tak jako na Apple. Někde jsem četl, že to vůbec nejde kvůli licenčním podmínkám a někde zase, že to jde, ale je to nelegální. Nevíte o tom někdo něco? Děkuju

ísť to ide,ale nieje to v súlade s licenčnými podmienkami.MacOS sa dá legálne prevádzkovať len na hardwari,ktorý je označený ako "Apple labelled" a je certifikovaný firmou Apple,čo bežný normálny neapplovský pc/nb/tablet pc a podobné zariadenie nieje.Staršie verzie MacOS vyžadovali na prevádzku na pc obraz ROM z originálneho Mac,čo sa takisto nedalo získať legálnym spôsobom,len ho pomocou utilít "ukradnúť" a skopírovať[niektoré emulátory ho už mali vo svojich inštalačkách],samotný MacOS takisto nieje freeware,s výnimkou verzie 7.1/7.6,ktoré boli uvolnené ako freeware,akýkolvek iný spôsob získania inštalačiek MacOS ako nákupom buď spolu s počítačom firmy Apple alebo zakúpením samostatného originálneho OS u oficiálnych predajcov nieje možné považovať za 100%-ne legálne