Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vírus v počítači, a nefunkčnosť spustenia antivira

Dobrý večer, na 80% mam v počítači vírus. Antivirák nepoužívam žiadny, (maximálne ten čo má windows v sebe). Ak som na internete samo od seba mi nabehne nové okno z reklamou(používam adblock).. Už to mi pripadá čudné. Windows defender nenachádza žiadnu hrozbu, no ak chcem spustiť adwcleaner tak to iba preblikne a hneď sa vypne, myslel som že stará verzia tak som šiel na operu že stiahnem adwcleaner najnovšiu verziu no ak to potvrdím enterom hneď sa opera vypne... Prečo to nefunguje ? Vopred vďaka :)
Používam operu, windows 10 home.
**Skúsil som nainštalovať avast, ani ten nejde.. Inštalácia sa hneď vypne.

Za ten avast sa ospravedlňujem, blokoval ho windows defender, teraz beží kontrola cez avast.. Adwcleaner mam v počítači stiahnutý už dlhšie no ak ho spustím iba preblikne ikonka a behom stotiny sa vypne. Stiahol som chrome že skúsim cez neho stiahnuť adwcleaner no taktiež po potvrdení sa chrome vypne. :/ Mohol by som poprosiť sem hodiť link na stiahnutie cleaneru ? Možno to pôjde otvoriť linkom
Avast nenašiel žiadnu hrozbu, no neverím mu nejako... Tie linky čo mi boli zaslané sa mi po kliknutí nanich vypne opera.. :/

Malwarebytes mi nejde stiahnuť(vypne mi prehliadač), akurát beží bod obnovy tak uvidím či to pomôže. A nemôže ten adwcleaner a ostatné antiviri nejako blokovať windows ? No stále nechápem prečo nejde ani ten prehliadač po zadani názvu antiviraka... Nedávno mi šlo spustiť aj prehliadať úplne všetko, neviem čo sa stým stalo. :/

Diagnóza: "Klikám na co nemám"
Mi připomínáš manažera, který za mnou před cca měsícem došel, že potřebuje odvirovat 30 počítačů. Ve firmě údajně byl sám a nic na nich nedělal, jen je zapnul. Trapná chvilka byla, když jsem tam našel nakliknuté reklamy na zvětšení nádobíčka a s tím i stažený virus :-D

Tak malwarebytes bol stiahnutý a nainštalovaný v núdzovom režime, preskenoval som ním počítač a nenašiel nič. Teraz ho môžem vidieť v pravom dolnom rohu ako spustený, no ak naňho kliknem ako by som ho chcel spustiť tak iba preblikne v dolnej lište a vypne sa... Čo stým je ??? :/ :/ :/

Tak to dej poslední bod obnovy,vidím to ale na škodnou. Reklamy se objeví i při Adblocku,jen pokud jsou ruské,čínské,nebo prostě za každým kliknutím,tak je zle.Mrkni do nainstalovaných programů,jestli tam není něco podezřelého,taktéž i do správce úloh,co máš spuštěné.

Klikneš na exe myšou pod štítom, ako Správca?

Skontroluj vo W10 asociácie súborov (prípony pre otváranie exe inštalačiek), lebo tam máš niečo rozhasené.

Ak si ľavý, je tu pomôcka: https://www.thewindowsclub.com/file-association-fixer-2-windows-10-8-7

Alebo:
https://www.tenforums.com/tutorials/8703-restore-default-file-type-associations-windows-10-a.html

Tieto free náhrady AV k rýchlej kontrole nezaručia úspech v prípade, ak je systém napadnutý.

Stiahni si Dr.Web live DVD - (ISO) https://free.drweb.ru/aid_admin/ a vyrob cestou Yumi na jadre Linux inštalačku na USB fleške.

Nabútuj mašinu z USB flešky AV Dr.Web a teraz sprav kontrolu na archívy, rootkity, Registre. Forenzne, pri uspatých dátach na pevnom disku. Nie za behu systému.