Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Více připojení internetu v domácnosti

Dobrý den,

máme doma dvě PC a chtěli bychom internet do každého. Máme kabelové připojení, tak jestli je nějaká rozdvojka, kam by se zapojil ten hlavní kabel a pak dva kabely z té rozdvojky by vždy vedli do jednoho PC. Jestli něco takového existuje :)

Protože nechceme žádné nové kabely aby se zde táhli, tak jestli je nějaká rozdvojka.

Doufám, že chápete, jak to myslím, děkuji za rady

Rozdvojka na kabel od internetu neexistuje. Není to jako rozdvojka na 230V, nebo na vodu. Kdyby to tak bylo, stačí koupit 20 rozdvojek a připojíš 20 počítačů. Třeba v paneláku, za 300 Kč/měs jednu domácnost. To by byl vejvar co?
Opravdu to tak nejde, potřebuješ ten router, který je připojený k internetu a ty dva počítače jsou připojeny k routeru.
Pokud máš třeba stolní, notebook s Wi-Fi a router který umí Wi-Fi, připojíš kabelem k routeru stolní a s notebookem můžeš "internetovat" i z wc. :-)

Ano, přesně tohle je to, o čem píšu výše. Router si můžeš koupit sám, není to žádná bedna, ale jen taková krabička (dá se koupit už třeba od 600 Kč). Otázkou spíše je, zda si to budeš umět sám nastavit. Zavolej si na to nějakého kámoše, co to umí a on to za deset minuut má.