Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nefunkční dvd mechanika

Mám starý comp Pentium III.,384 Ram, měl jsem na něm windows 98 a nyní jsem nainstaloval i windows XP, takže mám nyní dva operační systémy, nevím, zda problém, o kterém ted budu psát nastal hned po instalaci win xp a nebo až později, ale v podstatě jde o to, že we windowsech 98 se mi dvd mechanika normálně spustí, zatímco v xp mi to spustilo jen hudební dvd a u ostatních mi to píše např. neplatná aplikace win 32 a nebo ted už nevím přesně, jak to bylo, sedím u jíného pc, ale myslím, že to taky píše, že je nějaká chyba v autorunu. Nevíte někdo, jak to mechaniku rozběhat, co by v tom mohlo být za zradu? Díky

a ovladač k chipsetu základní desky pod xp, zkusil jsi nainstalovat? (i když u starého boardu pro xp možná není třeba, záleží na výrobci tvého chipsetu)
ve správci zařízení nejsou žádné žluté otazníky?
co máš za servicepack xp?
v tento pc - vlastnosti cd mechaniky - si na poslední záložce zruš možnost vypalování (jde o zprasenou možnost zápisu přímo ve win na rw média)
pokud to k ničemu nepotřebuješ, doporučuju taky autorun na cd vypnout, je to jen další způsob jak automaticky nainstalovat vir (rootkit):

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff