Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP-Firefox-HTML5-ČT

Nazdar,

používám stále WinXP (SP3) a pro sufování Firefox. Internet už pár let přechází na HTML5 (nejsem gýk, takže nevím pořádně, o čem to je, ale HTML5 je prostě s XP nějak nekompatibilní) standard a mně to poprvé začalo vadit, když se přidala i Česká televize (asi 2017), protože si nemůžu od tý doby přehrát pořady na internetu. Do Firefoxu jsem naistaloval podle návodů jistý "Primetome Content Descryption Module" od Adobe, který by to měl řešit. Skutečně, na většině stránek, na kterých předtím nešlo streamovat video v mp4 atd. teď běží bez problémů, ale na ČT prostě ne. Má někdo tušení, čím by to mohlo být nebo co by se dalo ještě zkusit, abych mohl přehrávat pořady na XP (a ve Firefoxu)?

Bych to videl ze ne, ale vlastni zkusenost nemam.

Neco jsem cetl, ze na CT by mohl furt fungovat IE + flash, ale byla to rok stara zprava.

Ten Firefox mas 52 ESR? Jestli to neda ani ten ani ten IE, tak snad jedine skoncit pouzivani WinXP a prejit na linux (Ubuntu).