Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 S. Opravdu taková degradace?

Mám před sebou poslední vydání Chipu kde se píše o verzi Windows 10S, že se nechytla a nikdo ji nechtěl a o tom, že Microsoft verzi S zařadí do aktualizace a implementuje ji do systému i tak. Co mě ale zarazilo bylo to, že do nových Windows půjdou instalovat pouze aplikace z Win Storu. To jako fakt? Mám to brát tak, že si do Windows nenainstaluji třeba Gimp pokud nebude ve Storu?

S režim ti zajistí "větší" bezpečí, "větší" rychlost a spolehlivost systému.
"Za to" budeš omezena ve výběru programů schválených Mrkwosoftem co budeš moci nainstalovat.

Pokud S režim vypneš (nejde opět zapnout) tak budeš mít volnost čímkoli nabourat systém.

Možná to vyřeší antimonopolní úřad :)