Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Msi RX470 Armor 4GB Padá,Sekne se

Ahoj tak dnes mi přišla nová grafika RX470.Když jsem ji zapojil EXP GDC slotu s Asusem K55(i7 3630qm,16gb ram,1tb disk) a zapnul tak to fungovalo.Pak jsem dal Unigine Valley na test výkonu a hned po zapnutí to skočilo 90C a všechno se seklo.Když jsem přepastoval grafiku(pasta byla tvrdlá na kámen) tak víc jak 70C a zase se to sekne.

Nevíte co s tím je?

Jedinej Minecraft na tom šel ale GTA IV ani GTA V nešly hodilo to DX error chybu.

Kupoval jsem ji jako použitou.

Ted jsem spustil GTA 4 a když to načetlo hru tak jsem byl 2 vteřiny v domě a pak se to seklo.Neměla ani 80C a seklo se to.Sledoval jsem teplotu a tak jsem držel prsty na hlavní heatpipe a na ní jsem prsty udržel uplně v pohodě.Něco my říká že si to myslí že to má 90C a přitom má 70C.

Jak se to dá ještě jinak poznat?

Proč teda Furmark funguje ale Valley benchmark to zasekne?

Jinej bios na grafice ? Nainstaloval jsem starší ovladač a už je to stabilnější.Ale stále ta GTA 4 padá.Když to načítá tak (1650 pamet a jádro 300mhz pak 500mhz pak 800mhz) a když to načte dům a postavu ve hře teprve pak se Jádro dostane na 1230mhz a spadne to.

Přemýšlel jsem že nastavím třeba konstatní napětí v Msi afterburner.Ale konstatní frekvenci neumím nastavit pokud to teda jde.

Ted jsem mrknul na detaily biosu přes gpuz.

Temp target je jen 70C

Právě když se dostanu na 70C tak to spadne.Myslím že 70 je málo a ten bios musí být modovanej.

Našel jsem výchozí bios tady:
https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=MSI&model=RX+470&version=015.050.000.000.000000&interface=PCI-E&memType=GDDR5&memSize=4096&since=

Kterej z nich bych měl použít když mám armor OC a jak to flashnu?

Zapnul jsem zatěžovej test a větráčky byly snad na max.Teplota byla 62C a po 2min to zase spadlo.Měl jsem zapnutej Force constant voltage v afterburneru ,takže když to zítra vypnu možná to pomůže nebo 2 roky starej driver.

Flashnes pomoci programu ATI flash bios vyber podle tveho modelu (armor OC) a podle pameti

v tom odkaze jsou 2 armor modely jeden je pro hynix pameti druhy pro samsung v GPU z zjisti co mas za pameti a stahni

navod na flash najdes na YT je toho tisice

kazdopadne treba to delat s opatrnosti a zjistit si neco o tom protoze hrozi riziko bricknuti karty