Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta + kompatibilita s deskou

Dobrý den,
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi grafickými kartami? A jestli se tedy vyplatí si připlatit?

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8g-8gb-gddr5/225170/produkt

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8g-8gb-gddr5/225169/produkt

+ jestli karta bude kompatibilní s mojí základní deskou: https://www.czc.cz/msi-b250m-mortar-intel-b250/204573/produkt

Děkuji :-)

Z technického hlediska čipu se zdají být stejné. Ovšem je otázka co chlazení, podle mě u té dražší budou silnější ventilátory, ale je to jen odhad. Třeba rozdíl nemusí být žádný a jde jen o vytažení ceny.

//Edit: Trochu jsem pátral a ano, tato grafika má lepší větráky. Jde spíš o to, že má lepší technologii což zaručuje delší životnost větráků než u té první. + tato grafika má LED diody, což ARMOR verze nemá.

Viz zde:
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-Ti-ARMOR-8G.html
https://cz.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1070-Ti-GAMING-8G

Asi tak jeden Zalman jsem viděl osobně pěkně zahořet a odrovnal MB (stejně jako mě podobně vyhořelo něco podobnýho před x lety taky šmejdsky provedený i když to nevzalo nic sebou kde sem si následně připlatil za lepší když jsem viděl tu hromadu tam co dopadli stejně a čekali na reklamaci) ono stačí project i úvod tady na poradně ohledně slušnejch použitelnejch PSU a co raději do Pc nedávat. Kupuje nadupanou GPU tak už je lepší si koupit rovnou s ní rovnou taky i kvalitní PSU kterej je základ.(netvrdím že mu nemůže ject taky jak má,měl sem Fortron na kterej se taky moc chváli nikde nepělo a jede dodnes,ovšem k novýmu HW jsem ho taky nedal protože od toho neví člověk co může čekat,nevypínám třeba Pc i když nejsem doma jede a s podobnýma jako Zalman bych si tohle určitě nešajznul.

Nezmínil spoustu věcí a shazuje/posuzuje věci bez důvodů. Až bych hádal, že je napojen na náhodný generátor čísel a vět. Hodnotí produkty 100% jen a čistě podle toho jakou má značku, což mi přijde už nechutně absurdní. To je asi jako kdybych řekl, že všichni lidi jsou idioti, protože jich kolem sebe ze života mám. Jeeeesus, toto nene :-D

Ano, přesně. Ptal se na rozdíly a ty tu vytahuješ vážně až zbytečnou věc, která u té gk je/není. Vsadil bych boty, že to je dost určitě průměrný uživatel počítače, který o tom něco málo ví ale do té techniky nedělá a chtěl jen poradit, jestli to je nadhozená cena nebo jestli to má nějaké reálné důsledky. #facepalm

Takže za A zmínil jsem to jenom takže brečíš zbytečně nebo to snad není rozdíl,za B nenapsal si taky o lepším chladiči ani ťuk ,ta životnost točáků jestli se někde teda píše může bejt pravda nemusí na těch ofic stránkách tam teda nevidím absolutně žádnej rozdíl když jsme u toho v těch točácích,takže suma sumárum jediný Boboo a RedMaX napsali zásadní rozdíl ohledně chladiče když to bereš takhle.

To tvoje obhajování shit značek jako Zalman super dál nekomentuju tobě to novej HW neodpálí že,naštěstí to není na tobě a má tu každej pěknej úvod o PSU co je použitelný a co ne....

stejně tak neříkám, že to je propadák.

No pravda takhle si to přesně nenapsal jenže propadák jsou,takže si mě přestaň brát do huby viz hore s nějakýma tvejma doměnkama o statistikách/značkách že posuzuju věci bez důvodů?Já nemůžu za to že ty nevíš že je PSU šmejd a nejseš si schopnej zjistit ani osazení po netu zřejmě,jinak si s tím začal opět ty tím odůvodňováním něčeho, co tobě je do toho jak já komentuju něco?Když už tak to by měl se ptát na důvod tazatel a ne ty tu dokola rejpat u každýho komentu,takže laskavě moje komenty nekomentuj já se spec tobě taky vyhnu a promě zamě si házej mínusky zdar....

Ps:Jak sem psal k tomu co bylo smazáno je vidět že se ti Mlok pěkně zažral do života i když tu jakože nekomentuje tak ho dokola opakovaně zmiňuješ je vidět že ti chybí ty dlouhé diskuze o ničem.;-)

Nechapu zase tady tu diskuzi.

Rozdil je snad naprosto jednoznacny, ARMOR je bezne chlazeni, ktere dokaze tu grafiku uchladit na standardnich taktech, GAMING je chlazeni, pri kterem se da pri trose stesti na cip slusne taktovat. Samozrejme GAMING chlazeni znamena, ze karta bude i pri zatezi velmi slusne ticha, ARMOR zdaleka tak dobry neni a karta je slyset.

Jinak toho ARMORa ma kamos a pokud nekdo tvrdi, ze karta je hlucna, tak je na omylu, ten ARMOR je na standardnich taktech OK a neni horsi nez jine cenove obdobne grafiky se stejnym cipem, ale samozrejme je na uzivateli, co zvoli, ja bych treba volil GAMING, protoze mi nevadi si priplatit za vyssi kvalitu chlazeni.

Co nevim, jak je to dlouhodobe, jestli treba po dvou trech letech nebude uz rozdil znat vic, protoze proste budou loziska na ventilatorech u GAMING treba normovana pro dlouhodobejsi tichy provoz.

--

Je to jedno co koupis, protoze sance, ze je tim zdrojem odpalis, je velka. Jestli je to novej LX Zalman, tak ten vyrabi

Hui Cheng Electronic Technology

naprosto necertifikovana neznama firma, sverit PC necemu takovemu bych odvahu nemel.

No starsi Zalmany z produkce FSP, Enhance Electronics a Sirtecu take nejsou zadne zazraky.