Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Xiaomi R5+ - čistý android

Dobré ráno, uvažuji o tom, že bych si na svůj nový kus nainstaloval čistý android oreo. Teď mám MIUI 10 a téma android oreo pro. Vyhovuje mně to, ale chtěl bych zkusit ten čistý android. Jakou cestou to nainstalovat? Je to dobrá volba? Je to dosti svižné a rychlé? Děkuji vám za vaše odpovědi.

Nepište mi, že když jsem chtěl čistý android, tak jsem si měl koupit Mi A1 nebo A2.

Rozhodně to musí být přímo na ten konkrétní model a občas jsou i různé další subverze podle sériového čísla.
To, cos našel, vypadá na scam, rozhodně bych tomu nevěřil. Tváří se to jako rozcestník na nejrůznější ROM. Haha.

Vyjasni si, jestli chceš čistý Android nebo jakýkoliv Android zbavený MIUI.

Já pro Redmi 4X zvolil Resurrection Remix - je to čistý Android s mrtěmi dalšího nastavení, které narozdíl od té pseudo-iOS úchylnosti MIUI taky funguje.
Ale jestli je i pro R5+, nevím.

WiFi, GPS, notifikace, sms, mms, hovory, LTE, foťák... úplně všechno funguje, krásně hladce. Myslím tam mám Resurrection Remix postavený na Androidu 7, tehdy ještě bylo Oreo "work in progress".
Tolik možností nastavení a vyladění telefonu "na míru" jsem nikdy neviděl. A všechny šlapou. Konečně pořádný SW k výhodnému HW.