Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program na tvorbu videí

Ahoj, jaký program na tvorbu (stříhání videí) byste mi prosím doporučili ? Měl by být zadarmo nebo za malý peníz. Chci s ním dělat následující věci: Ustřihnutí části klipu, odstranění zvuku, přidání zvuku z mp3, k tomu přilepit další kousek z jiného klipu. Chtěl bych zazoomovat část videa, posunout výběr, pozastavit. Pak mezi části klipů vložit text, nejlépe s efekty jako postupně se zvětšující nebo postupně vystupující z pozadí. Mezi klipy by mohly být nějaké pěkné plynulé přechody, nebo jiné efekty jako postupné zmizení atp.....Mohl bych zkoušet různé dostupné programy, ale naučit se ovládání zabere hodně času, tak se raději ptám, děkuji za odpovědi.

Sony Vegas Pro 14 edit je občas na humblebundle za 20e. Nevím jestli to je pro tebe malý peníz nebo ne, ale celkem se to vyplatí. Sám ho teď mám a používám na střih z akční kamery cshot5. Třeba dobrý zdarma je davinci resolve. Na základní střih bude úplně stačit.

Můžeš o tom "Davince resolve" napsat víc? nebo kde najdu nějaké představení či recenzi či srování s movie maker / Vegas Pro ? Kam zařadit tento program ve srovnání s ostatními z hlediska:
možností (více stop, parametrizace efektů, animace parametrů...)
-stability
-intuitivnosti
-náročnosti na naučení
přívětivosti
-rychlosti
-možnosti exportu, vlastní enkodéry