Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako preniesť objednávkový lístok do kuchyne - návrh konceptu

Situácia: 2 samostatné PC s Win7 v dvoch rôznych miestnostiach reštaurácie. Niekde úplne vzadu je spoločná kuchyňa. Požiadavka je, aby sa papierový objednávací lístok od čašníka dostal do kuchyne. Bolo by dobré, aby sa v tej kuchyni vytlačil na tlačiarni - tlač na rolku papiera. Momentálne by radšej nechceli zadávať objednávky cez klávesnicu a nejaký objednávaci SW ale uprednostňujú zapisovanie na papier.

PC zatiaľ nie sú zosieťované. Ja mám síce v hlave nejaké návrhy, nechcem Vás však ovplyvniť. Skúste poradiť aký HW prikúpiť a ako to spraviť čo najjednoduchšie a zároveň blbuvzdorne pre obsluhu.

Kľudne navrhnite aj riešenie nie presne podľa zadania, možno sa podarí presvedčiť budúcich užívateľov na novú myšlienku.

Oni nechcú zadávať objednávky a nechcú sw, ale zapisovať na papier...Ty im tam chceš dať PC...nerozumiem...

No pár-krát som navštívil jednu nemenovanú reštauráciu a tam obsluha behala s tabletmi v ruke... objedal som si..., baba naťukala do tabletu (nevidel som naň) zrejme číslo stolu a čo som si objednal...
v kuchyni sa predpokladám objavilo niekde na monitore číslo stolu a čo som si objednal...pri platení obsluha ťukla pri pokladni na dotykovú obrazovku, kde zadala číslo stolu, tam vybehol účet, zaplatil som, hotovo...

Momentalne jedine co chcu, je preniest tu objednavku do kuchyne tak, aby ju tam nemusel nosit casnik fyzicky, je to totiz dost daleko. Tie dva PC tam uz maju, tak by sa mohli vyuzit (alebo aj nie). Tablety nechcu, to viem isto. A ani potrubnu postu nebudu kvoli tomu budovat :)

Takze mne zatial vychadza nejake skenovanie, fotenie...

Jde vidět, že jsi v restauraci nepracoval.
To všechno jen brzdí práci číšníků i kuchařů. Kuchař se o té objednávce musí dozvědět včas a běhat tam a zpět není ku prospěchu nikomu. Ideálně si kup dotykový monitor, 2 tiskárny a zesíťuj ji s PC, které je na place a pořiď software, který je k tomu přímo určený. /Siroko, Savarin, Commarr, dotykačka atd./ Některé najdeš i zdarma. Jedna tiskárna bude tisknout objednávky v kuchyni a druhá účty na place.

Objednávku zapsanou na papír bude do počítače přepisovat kdo? Někdo dostane papír a ten přepíše do počítače?
Nebo se to má dostat od číšníka jako obraz a vytisknout v kuchyni?

Ideální případ:
číšník mobil, napíše objednávku, odešle a v kuchyni se vytiskne

Škrábání se za uchem:
číšník vyplní objednávku na papírek, nějakým způsobem zdigitalizuje (naskenuje, vyfotí) a ta se odešle do kuchyně, kde se vytiskne. Tady bude problém s tiskem obrázků na roličku - ty tiskárny jsou dělané na text, ne na obrázky. Každopádně budeš potřebovat síť, tiskárnu v kuchyni (u ruličkové budeš k ní potřebovat počítač). Číšník může vyfotit na mobil objednávku, kterou načmáral na účtenku a vytisknout v kuchyni

100 bodov, zrkadla su dobra haluz:-)

To zdigitalizovanie je asi cesta. Poradte nejaky jednoduchy sposob na ovladanie. Ci uz skener pri kazdom PC, alebo mobilom odfotit, cokolvek. A ta tlaciaren by mohla byt mozno na nejakom printservri, alebo mozno existuje nejake predlzenie/prevodnik alebo bude mat tlaciaren priamo LAN port.

Ako to co najjednoduchsie zdigitalizovat a vytlacit?