Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Harddisky do NASu?

Dobrý den,

Nakupujeme NAS server do menší firmy pro archivaci a přístup k natočeným video souborům. Vybrali jsme Synology DS918+ ovšem nyní řešíme harddisky do tohoto serveru. Měly by být 8TB diskt. Kupovat budeme po dvou. Nyní 2*8TB a později, až bude třeba další 2*8TB. Jaké byste mi doporučili v kombinaci s tímto NASem? Děkuji

Ahoj,
taky jsem koupil DS918+, ale narval jsem ho levnými 2TB WD Blue. Nějak jsem se nepřesvědčil jít do doražších RED/GOLD. Zvlášť, když používám hibernaci a disky jsou většinu času offline.
Do firemního prostředí ale bude zřejmě RED/GOLD vhodnější volba. Pokud to nejde z Tvé kapsy :)

Pouzivam v pocitaci WD Blue, neni to uplne nejlepsi napad, protoze PC jede opravdu hodne hodin rocne, ale zase na disky se az tak moc casu nezapisuje, tak snad, kazdopadne mi zatim jednou odesel jeste Green, coz je dnesni Blue. Jinak vse OK.

Podobne to asi bude u tveho NASu, kdy ty disky take moc nejedou.

Je ale potreba jasne chapat jednu vec:

WD Red a Gold maji motorek na 24/7, zatimco WD Blue jsou designovany na provoz priblizne 8 hodin denne. (Samozrejme plus rozdil v zaruce.) Takze minimalne toho je treba se v uvaze o tom, jaky disk poridit, drzet.

Proč? Já mám v PC taky WD /WDC WD10EZEX-00UD2A0 (WD-WMC3F0194197)/ a už má skoro 50 000 hodin a vše v pořádku.
To mám puštěný PC 24 hodin denně a 365 dní v roce. Nejhorší pro disky je vypínání a zapínaní několikrát denně.
Určitě není pravda, že jsou ty disky určené jen na 8 hodin provozu, to je spíš na škodu.

Vsak ja taky pisu, ze to mam pustene skoro porad a drzej, budme radi, ale nemusej, protoze WD jasne udava, ze pro provoz 24/7 jsou Red. Nakonec i WD pise, ze Blue je optimalizovano pro pouziti na desktopu. S tema 8 hodinama to bylo u nektereho z Blue disku primo napsane, ale ted kdyz jsem koukal do datasheetu, tak uz to tam neni, asi to bylo zavadejici, tak to dali pryc.

Jinak rozdily mezi Blue, Black, Red, Gold, Purple nejsou skoro zadne, samozrejme rozdeluje se to podle otacek a delky zaruky.