Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové komponenty

Zdravím,
rozhodl jsem se, že můj PC potřebuje trošku upravit, ale jelikož mám zastaralou základovku, tak musím překopat pomalu všechno ::)

Co zůstane:
Grafika: ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5, 2GB GDDR5
Zdroj: Seasonic S12II-520 520W

Co bude nového:
Základní deska: okolo 3 tisíc
RAMky: uvažoval jsem nad HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666
Procesor: Intel Core i3-8100 nebo Intel Core i5-8400
HDD: WD Blue EX - 1TB (u tohoto si nejsem jistý, jelikož pořád mám fungující HDD, akorát je hodně hlučné a je již přes 6 let - minimálně- staré)
SSD: Crucial MX500 - 250GB

Rád bych věděl, co si o tom myslíte, zda se to dá nějak vylepšit, nějaké návrhy na základovku atd. :-D

Jestli musis menit desku + procesor + pameti, tak bych ti doporucil se podivat po AMD platforme.

Jestli ti nevadi, ze je disk hlasitejsi a v CrystalDiskInfo je vsechno ok, tak neni potreba. Snad nejak resis zalohovani. Kazdy disk muze chcipnout z minuty na minutu i v zarucni dobe a v ramci reklamace se data na disku neresi.

ASRock AB350M AM4 Pro
RyZen 5 2600
+kompatibilni pameti

Nutno update biosu na starem procesoru, vetsinou se to dela zdarma pri slozeni v obchode nebo pockat na B450 desky, pokud na to nespechas nebo drazsi X470 desku, ktere uz v prodeji jsou.

Zajimavej procesor je i R5 2400G s integrovanou grafikou jako to maji Intely.