Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dvojí drivery tiskárny, jak odstranit duplicitu?

Na W10 jsem instaloval drivery diskárny Epson L6190. Nejdříve jsem ji měl na wifi, ale instalace se "nepovedla", tak jsem to udělal znova po připojení tiskárny k LAN, jako opravu, reinstalaci. To už dopadlo OK

Ale zjistil jsem, že mi tam teď "visí" tiskárny dvě, voz příloha. Jak se té duplicity zbavit? Fungují obě verze, jsou identické.

[82996-epson-png]

Obdobně to mám u HP, ale tam to chci, ovladače jsou různé.

Díky

Já bych logicky odebral tu kopii (ale se zachováním ovladačů, pokud se krám zeptá). Jen technická: nikdy nedolévej inkousty do tanků v podroušeném stavu! Spleteš se jenom jednou. Sorry za sarkasmus ]:), ale mně (resp. mému userovi) se to stalo. Bororo už pak ne život, Bororo pak nic...

Díky, povedlo se.

Odebraly se sice obě kopie (…krůpěje potu na čele…), ale následně jsem dal tiskačky vyhledat (našla se) a nainstalovat. Pár desítek vteřim nastavení jako výchozí, tisk zkušební stránky, hotovo.

Bál jsem se, že budu muset vše totálně odistalovat a začít znova. Ufff.

:beer:

Konkrétnu tlačiareň, ako duplicitnú (1), musíš prácne vyhľadať v Registroch a tam manuálne veškeré kľúče zmazať.

Iná cesta nie je možná. Bude ti vyskakovať duplicita tlačiarne vždy.

regedit.exe je dosť spomalený, nepohodlný vyhľadávač. Dobré sú vyhľadávače kľúčov Registrov podľa názvu, clsid, ale len tie platené.