Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta plomba

Zdravím, mám Asus R9 380 Strix 4GB, jelikož ji mám už přes 2 roky, a nevěděl jsem že mám záruku na 36 měsíců, tak jsem vyměnil teplovodivou pastu, protože už se víc zahřívala a byla hlučnější, takže jsem vyměnil pastu, a asi po 4-5 týdnu po výměně pasty, karta se vrátila do stejného stavu jako před výměnou pasty, spustil jsem Arma 3 a jak jsem už psal karta se vrátila do stejného stavu před výměnou pasty, a tedy pomocí HWMONITOR teplota byla od 55-65 stupnů normální stav koukání prostě na internet, a při vytížení 80+ . No otázka zní když jsem ji otevřel tak jsem samozřejmě tu plombu u toho šroubku porušil (poškodil), dnes jsem to udělal znovu protože jsem to asi udělal blbě. Takže dnes budu ještě testovat na 3dmarku a uvidím jestli se něco změnilo nebo ne. Takže co když karta se bude zhoršovat bude hučet, budou se teploty zvyšovat, je možné to pak reklamovat i když jsem plombu porušil? Někde píší že když plombu poruším takže že záruka nezaniká a zase někde něco jiného, tak jak to tedy je? Díky za radu.

Zaruka nezanika na jinou zavadu nez je ta plomba myslena. Tudiz napriklad, kdyz prepastujes cip a odejde pamet, tak zaruka nezanikla, protoze to spolu nema souvislost. Pokud se zhorsuji teploty a prepastovaval jsi, tak pro tebe bude velmi tezke dokazat, ze to neni zpusobeno tvym prepastovanim, tudiz ti v podstate zaruka na tuhle vadu zanikla.

Jestli na (na sroubku) byla plomba (kapsle) tak zaruka pada. (jedine ze by to Cr mela jinak, ale o tom pochybuju). U servisniho prijmu jsem byl, jde o jedno z prvnich mist které se kontroluji. (tak jde bud dal na diagnostiku/opravu, nebo zpet odesilateli /*vetsinou velkoobchody které reklamaci vyrizovali)
* Jakykoliv zasah do HW materialu znamena konec zaruky az na specializované IT firmy (kde dokladas nejakou fakturu, nebo jiny doklad ze karta byla rozdelana specialistou | normalni IT obchod nebo servis, ktera kapslu porusila). Uzivatel nema do HW konstrukce nejak zasahovat, pak ze to kazdy dela, neznamena ze to tak je.