Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi router + NAS

Dobrý den,

plánuji nákup nového wifi routeru a NASu.

Na co jiného se u routeru zaměřit kromě Gbit portu a ac standartu, případně ještě usb? Jaký je rozdíl mezi asus-rt-ac58u-d4411674.htm a tímto tp-link-archer-c2-ac900-dual-band-d5250852.htm ohledně síly a dosahu signálu? Nebo jaký byste doporučily do 2500?

U NASu plánuji pořídit buď synology-ds218j-d5150061.htm nebo qnap-ts-228a-d5274872.htm na disku nebudou žádné důležité soubory, takže není potřeba záloha. Na co je u NASu potřeba větší RAM a lepší procesor? Případně je nějaký lepší než tyto dva zmiňované do 5000? a nemyslím sestavený z běžných komponent. A je nutné kupovat harddisk přímo do NASu nebo stačí koupit obyčejný? Např. western-digital-red-6000gb-64mb-cache-d2141162.htm vs seagate-barracuda-6tb-d5256851.htm. Na disk se nebude přistupovat 24 hodin denně, tak jestli jde u NASu ten harddisk uspat, tak bych ho uspával, teda jestli je to dobrý nápad?

Předem děkuji za odpověď

seagate barracuda bych se vyhnul, ty desktopové disky nejsou žádná sláva.

router: archer c2 je totální lowend s odpadním chipsetem, to bych nebral. rozumný byl až model c5.
asus má pro někoho hezčí menu, mě vadí. pro někoho má zajímavé domácí funkce navíc. někomu zas vadí jeho nekonečné bezpečnostní díry.

naska mívá nějaký vlastní režim uspávání, zvlášť ty jednoduché domácí.
zkušenost s konkrétními modely nemám, ale třeba jsou na netu recenze.

cpu, ram: má smysl u složitějších režimů raid.
a taky to spolupracuje s nějakou síťovkou, když si to hraje na gigabitový režim, čili jde o reálnou propustnost.

len doplním,u toho konkrétneho asusu je update firmwaru dostupné pomaly každé dva týždne a výsledok je vždy taký,že po updatoch vždy prestane fungovať niečo,čo predtým fungovalo lavou zadnou až sa dostane router do stavu,že prestane fungovať admin prístup a reset sa vydarí až po cca min 6 týždňovej prestávke absolutne bez prúdu,takže výsledok pre menej skúseného užívatela je taký,že bud sa ponechá továrenský firmware plný bezpečnostných chýb,alebo sa riskne update novšieho firmwaru,na ktorý router až otravne upozorňuje a "tešiť" sa čo zo základných funkcií prestane fungovať.......