Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - kontrola nové sestavy

Zdravím,

byl bych rád jestli by někdo mrknul na tento složený PC :

https://www.czc.cz/239716,219941,222550,110330,225017,197359,200026,175661,234279,233928,226414,178999/kody

A řekl jestli tam není něco zbytečné, popř. nekompatibilní. Jestli to vodní chlazení na cpu řešit klasickým chladičem atd. Nebo zvolit radějí intel místo amd ?

PC by byl použitý z 90% na novější hry, občas nějaký střih a práce na PC.
Nechci v průběhu několika let nic upgradovat (4+ let). Díky za rady.
Změna předmětu, původně: PC (Prasak)

- Proc misto Kingston nevzit (za stejnou cenu) podstatne rychlejsi (čtení/zápis 1500/900 MB/s) Kingston A1000 nebo ADATA XPG ?
* O 500Kc min mas GIGABYTE X470 AORUS, modularni zdroj a ctecka DVD je podminkou ? Za tu samou cenu jak ta GTX koupis i AMD RX@580. Na hry bych zvoli jiny procesor, jako skoro az 2x levnejsi" (s 2700X vic FPS mis stejne nebudes) AMD Ryzen 5 2600", jestli nemas nejaky duvod, tak nema cenu doplacet za XFR
:i: ~ Windows 10 se da legalne koupit za podstatne nisi cenu a Ryzen 2700X jde uchladit lip jak s 26dB (klidne i tu Fera 3 od JezekHIFI).

Vyzkousenych GB jich mam docela hodne (i o verzi niz desky kterou jsem uvedl) na to, abych ji mohl s klidnym svedomim doporucit.
* Neco nebrat protoze je to "ZNACKA", je IMHO trosku "...", donedavna se tu odhazoval i Asrock, nebo zdroje Corsiar, neni jenom Asus, ktery bych navic moc kvalitnim taky nenazval. (o nic lepsi, jak vsichni ostatni vyrobci) . Ale jestli jsi s tou deskou mel nejaky problém, nebo jsi ji zkousel a na neco jsi narazil , tak to klidne napis.
PS : Na OBCASNE strihani ma zaplatit 2x tolik drasi CPU ? Jo holt z kapes druhych se rozhazuje (navic pise ze je to hlavne na hry, kde je nejaky pocet nad 6Core az na samotné vytizeni CPU uplne zbytecny, hlavne ze bude mit jedenkrat za mesic o 10s rychlejs vyrendované video).

Taky mi přijde, že se tu bez argumentů odsuzují značky - a zcela zbytečně. HP - nemám rád, přesto jedna řada jejich herních NB mě uchvátila a nic lepšího cena/výkon jsem v rukách ještě neměl. Acer - na vyližřiťku konstrukce - taky se najde pár dobrých kusů, které nelze odsuzovat. Vždy když někoho požádám, aby zdůvodnil svůj názor, proč je tohle špatné nebo dobré, se dočkám jen nesmyslné slohovky. A je celkem na denním pořádku, že tu někteří doporučují nesmyslné věci. Viz nedávno sestava PC kde se doporučoval 2x dražší chladič jenom protože to je jiná značka :-D