Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo G500 - wifi problém

zdravím. jedná sa o notebook lenovo g500, kúpil som ssd disk, vymenil ho za klasický hdd a na novo nainštaloval windows 7. všetko šlo bez problémov, s ovládačmi tiež žiadny problém. keď som sa ale chcel prvý krát pripojiť na internet pomocou wifi, tak aj po viacerých pokusoch sa notebook nevie pripojiť na sieť. skúšal som aj iné ovládače ale nič nepomohlo. s wifi routrom problém nie je, pretože mobil, tablet a aj druhý notebook sa naň pripoja a na tomto notebooku ešte včera wifi pred preinštaláciou OS bez problémov šla, takže hw problém vylučujem. dopredu dík za rady

Router by mal mať nastavené DHCP - Enable. Sieťová karta (a je jedno či WLAN [pre WiFi], alebo LAN [cez kábel] by sa mala nastaviť buď na pevné IP, ktoré poskytuje v domácej sieti router, alebo na Automaticky (čo v tvojom prípade je jednoduchšie) a vtedy karta "zožerie" všetko, čo jej router podstrčí.
Takže
[siet3.png]
voľba Vlastnosti, potom
[vlastnosti(1).png]
zvoliť Internet Protocol Version 4 --> Vlastnosti a nastaviť toto
[tcpIP.jpg]

Potvrdiť a je to.

Pri nejasnych problemoch je vhodne na routri deaktivovat sifovanie a otestovat ci sa vobec ta wifi pripoji.
Ak sa pripoji a ping na router bude fungovat, budes asi vediet kde moze byt chyba.
Ak sa nepripoji, tak mozno router vysiela na kanaloch, ktore wifi karta nevie naladit.
V takom pripade treba vyskusat nastavit v ovladaci spravny region, alebo nastavit router na kanal od 1 do 11 a vypnut nejaku volbu "Channel: Auto".
Ak sa ani potom nepripoji, mozno nemas presne ten ovladac, ktory tam bol povodne. Niektore ovladace dodavane s notebookmi su totiz upravene, tak aby fungovali aj ked ma notebook vo vnutri wifi kartu, ktora je blokovana len pre US region.

tak, ten problém s pripojenim k wifi bude asi vo wifi routri, pretože na druhú siet na inom routri sa dá napojiť bez problémov... každopadne dakujem za všetky rady... včera som ale prišiel další problém a ním je náhodné padanie systemu... včera večer sa ntb vypol (čierna obrazovka) a sám reštartoval a následne šiel bez problémov a dnes modra smrt a po následnom štarte OS nabehol na integrovanej grafike, a obmedzenom režime (vyzeralo to ako keby sa nabootoval do safe mode ale nebol to safe mode) ale po následnom reštarte už zas ide normálne... vôbec neviem čím to môže byť kedze OS je čistý bez bordelu a notebook sa ani neprehrieva. dodám nejake screeny, napadá ma jedine že by bolo niečo s ramkou (nie je tam pôvodna, ktorá v notebooku bola pri kúpe, pretože tá odišla po 3 rokoch) ale niesom si istý