Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc se sekne i pri nečinosti

dobrý den potřeboval bych poradit ohledně pc parametry core2quad 9400 , ram 8gb . pc se sekne i když je jenom na ploše a nic nedělám kde bych měl hledat spíše závadu děkuji
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Další specifikace HW (včetně značky MB a zdroje)?
Windows jaký?
Syytém instaloval kdo? Nezapomněl při tom na instalaci správných ovladačů (z webů výrobců HW) ve správném pořadí (jako první ovladač čipsetu)?

Obecně (za předpokladu, že ve Správci zařízení nemáš žádný vykřičník či otazník):
1. Zkontroluj si teploty
2. Otestuj RAM (bootovací médium Memtest86+, nech více průchodů)
3. Otestuj harddisk (nejlépe opět bootovací médieum s nástrojem od výrobce harddisku)
4. Pokud všechno projde, zkus vyměnit zdroj

Je potřeba se podívat do manuálu desky (pokud jej nemáš, obvykle lze vyhledat na stránkách výrobce).
Pokud to dělal odjakživa, asi to znamená signál, že je vše v pořádku. Dlouhá léta platí standard, že žádné nebo jedno krátké pípnutí podle výrobce znamená, že diagnostika (POST) nenašla žádnou závadu (to jedno pípnutí asi kvůli testu PCSpeakru). Ale spousta výrobců si o tom myslí své, měl jsem třeba MB (teď si nevpomenu výrobce, ale byla dost atypická včetně vstupu do bios setupu ctrl+alt+f1), kde dvě dlouhá pípnutí znamenala, že je vše v pořádku.
To jedno pípnutí před naskočením obrazu podle mě může být to, že máte grafárnu nebo monitor jinde než je nastaveno jako výchozí, ale to nemá na další chod počítače vliv.