Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem paralelní ukládání na druhou pamětovku ve foťáku?

Dobrý den, mám takový problém. Vlastním fotoaparát Canon eOS 10D. Zakoupil jsme pametovou kartu CF Kingston 1GB. Po nafocení cca 200 fotografii jsem vyndal pametovku a vymenil za jinou. Posléze kdyz jsem ji tam vrátil, zahlásilo to error. Data už z toho nedostanu. Říkal jsem si, že to byla vyjimka. Ale zakoupil jsem tu samou kartu a ejhle stalo se to samé. Přitom do této doby jsem žádný problém neměl.Používal jsem karty 512MB a 256MB Sandisk. Pravda že jsem v té době zakoupil externí blesk Canon Speedlite 580EX II,což si ale myslím,že by na to nemělo mít vliv. Fotím důležité věci a nemohu si dovolit ztrátu dat.Napadlo mne zda neexistuje nějaké paralelní ukládání na druhou paměťovku zároveň,abych se mohl jistit. Myslím třeba na nějaké externí připojení.

Bohužel, 10D neznám osobně, takže s paralelním ukládáním neporadím.
Nemůže být ale problém s velikostí karty? 10D je přeci jen hodně starej bazmek z dob, kdy 1GB karta byla raritou. Pokud na menší karty ukládá bez problému bude možná zakopaný pes právě ve velikosti. Prvně bych ověřil, zda to platí (512, 256MB = OK; 1G != OK) a poté upgradoval firmware aparátu či zkontaktovat servis Canonu. Pokud ani to nepomůže, bude nezbytné fotit na víc malých karet.