Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zmena DVD regionu

Je mozne, aby si SW na prehravanie DVD v laptope (pod Win 7) sam zmenil DVD region aky ma nastaveny dana DVD mechanika tak, aby mohol dane medium prehrat? Myslim teraz otazku vseobecne, nejedna sa mi o nejaky specificky SW. Alebo je tato zmena mozna len zasahom uzivatela?

všeobecne u mnohých softwarov sa automaticky nastaví dvd region podla regionálnych nastavení operačného systému,alebo podla regionu prehrávaného média,nieje to žiadna zvláštnosť,ani výnimka,že sa tak udeje v prehrávacom softe automaticky......horšia záležitosť je tá,že novšie a nové mechaniky majú regionálnu ochranu verzie 2,takže umožňujú zmenu regionu len 5x a potom sa bez možnosti resetu uzamknú na poslednej zmene regionu natrvalo,staré mechaniky s regionálnou ochranou ver. 1 bolo možné vo firmware resetnúť region do továrenského nastavenia,takže 5-násobná zmena bola resetnutelná a opakovatelná v podstate donekonečna,dnešné mechaniky majú 5x a dosť,zostanú natrvalo na poslednej zmene a nepomôže ani upgrade firmwaru,ani pôvodné resetovacie utility......