Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router z druhé ruky - může být zneužit?

Dobrý večer, mám možnost koupit router z druhé ruky (Asus). Je technicky možné, že by jej prodávající mohl nějakým způsobem zneužít? Myslím tím, že by router měl v sobě "cosi", co by útočníkovi umožnilo se dostat do mé domácí sítě, na mé domácí PC?

loading...

Samozrejme ze to technicky mozne je. USA to pouziva v prumyslovem meritku, ale i sikovnejsi nadsenec ti tam klidne muze hodit par svabu navic a dostat se k systemu jeste pred BIOSem/UEFI a je uz jen na nem, co s tim udela. Cenove se to da doma zmaknout kolem nejakych 400,-Kc a spousty prace nekoho, kdo vi co dela. Ve vysledky tam pak bude nekde o jeden svab navic - pokud by si dotycny dal tu praci, ukryje ho treba do chladice, aby nebyl na prvni pohled videt.

Na druhou stranu - proc by to delal a co by mu to prineslo, pokud nejsi nejaka "zajmova osoba" nebo to nenarves do site nejake zajimave organizace/podniku. Kvalitni porno se da stahovat snaze a levneji.

(a samozrejme je tu furt risk, ze se mu na to prijde a zda mu pripadne problemy za to stoji)

Cili - technicky mozne to je, v beznych pripadech ale krajne nepravdepodobne. To uz je pravdepodobnejsi, ze ti nekdo prijde v noci ukrast ten tvuj domaci PC i s diskem a daty a historii prohlizece.