Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD Samsung - nemohl někdo resetovat S.M.A.R.T. data?

Dobrý den. Byl mi nabídnut použitý (prý nepoužívaný) SSD Samsung 850 EVO. Načetl jsem S.M.A.R.T. (CrystalDiskInfo) a ten se snad zdá být v pořádku, jen mě trochu zaráží počet zapnutí 20, doba běhu 0. Proto se chci zeptat, zda nemohl prodávající nějakým způsobem resetovat S.M.A.R.T údaje. Aby z použitého neudělal 'jako' nový disk.

mohol ich resetovať,mnohé utility na upgrade firmwaru obsahujú možnosť resetnúť staré hodnoty smart počas upgradu firmwaru,utility od výrobcov diskov majú možnosť odstrániť užívatelské staré hodnoty smart a dokonca aj tvorca CrystalDiskInfo má/mal k dispozícii samostatnú utilitu na reset smart údajov......či niečo spravil s diskom aj predávajúci v Tvojom prípade,to nedokážem povedať,zmazané/resetnuté hodnoty smart sa v bežných domácich podmienkach vyčítať alebo spätne nejako obnoviť nedajú,je na to nutné hardwarové technické vybavenie výrobcu disku.....tých 20 zapnutí s nulovou dobou chodu mohlo byť kludne len medzioperačná a výstupná kontrola počs výroby disku,takže sa kludne môže jednať o síce starší ,ale nepoužívaný disk,ktorý je naprosto OK......

Počítej s tím že je to vyresetované. Tyhle disky mají 5let záruku, tak si myslím že by mohl být ještě v záruce -papíry dodá? - a pokud to nabídl za slušnou cenu tak bych to zvážil. Jestli sleví tři kila proti novému a bez záruky není taky co řešit, že :-)

Zaruka pada pokud bylo dosazeno dane hodnoty TBW - zapsanych TB.

Nicmene - tyhle Samsungy jsou celkem OK a vydrzi v pohode X-nasobne vic zapisu nez garantuje vyrobce, takze bych se tim zas tolik netrapil. A ani jsem zatim nevidel zadny kteremu by umrel radic/elektronika. Mam jich v praci vic - ve vsem moznem, a spokojenost.

(neprilis povedene byly 840EVO)