Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záloha USB flash na disk

Zdravím,
mám takový problém. Potřeboval bych zálohovat flash disk na HDD, ale mám na něm málo místa. Flash disk obsahuje systém, ale je využito je 1GB, karta je však 16GB. Když budu dělat ISO z USB flash disku, vypadne mi 16GB soubor. Na to však nemám místo v noťasu. V linuxu jsem postavil rouru, tvorba ISO -> ZIP, a vypadne mi "malý soubor" název_souboru.zip o velikosti okolo jednoho GB. Existuje něco podobného ve Windows? Nemám místo na udělaní ISO souboru a následné zazipování. Existuje na to nějaký nástroj?
Děkuji za odpověď.

Ta fleška už má několik oddílů. Já jen chci udělat obraz flašky/karty a když se něco podělá, jen tam nalejt data a za 10 minut vše frčí jak má. Nechci 3 hodiny instalovat a konfigurovat. A je rozdíl skladovat na disku 1GB vs 16GB. Pokud je těch zařízení 10, pak výhoda je jasná.

Jasně, rozumím. Jenže pak jsem doinstaloval další balíčky, rozšíření, ... Pak jsem je také musel nakonfigurovat, přiohnout ... a to vše je další čas a práce. Když se to po... tak to umím udělat znovu, ale to jsou prostě tři hodiny práce. Když to jednou udělám a pak obraz odzálohuji na disk v NTB a něco se pokazí, jen naleju na kartu image a jede se dál. Rozumíme si? Musím tedy skladovat image 16GB karty, ale nechci aby zabírala tolik na disku a nechci ani dodatečně zipovat.

No, většina programů pro tvorbu image má vlastní formát (ale třeba Clonezilla je i pro Linux). Nic ti nebrání to obnovit tam, kdes to uložil. Kromě toho, všechny ty programy pro image umí udělat boot fleš/CD, ze kterého to uložíš i obnovíš zcela bez systému. ISO je univerzální, ale nekomprimované a zkomprimovat ho nechceš :-)

Skus: UltraISO, PowerISO.

Kup si externý ložiskový hdd s výhodnou kapacitou 500GiB na tieto šachy a zálohy.

Pár halierov; Verbatim 500GB, USB3.0, ak s ním nebudeš trieskať ešte s roztočenými plotňami po odpojení, riadne ho vypnutý z USB portu odpájať, prežite ťa.