Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Overenie pravosti Win 7

Ked si stiahnem instalacku win 7 zo stranky Microsoftu budem ho moct nainstalovat na DELL laptop s tym, ze pouzijem seriove cislo ktore je na stitku na laptope? Predpokladam ze to seriove cislo je pre OEM verziu, neviem teda ci bude vhodne aj pre win 7 priamo od MS.

Takto to budete mít s balastem od mrkvosoftu. Čistá instalace je chyméra. Ani s linuxem bych si nějaké iluze o čistotě nedělal (to bych si ho musel sestavit sám jen z věcí, které potřebuju), natož s windowsem u kterého nikdo netuší, co všechno tam je.

Venku teplota stoupá vysoko nad 30 stupňů.
Nějaká lamička neumí po 9 letech instalovat teď už mrtvej Win 7 oem.
To je vražedná kombinace, mě z toho snad klepne.
Takže po bambilionkráté.
Stáhnout si můžeš jakoukoliv instalačku obsahující tvou edici, já osobně bych stahoval ten klasický "Win 7 Ultimate SP1" (bez OEM):
https://tb.rg-adguard.net/
Nahodíš na usb a odmažeš ei.cfg (spřístupní se všechny edice).
Po instalaci můžeš aktivovat dvěma způsoby:
a) certifikátem a klíčem oem výrobce DELL
b) klíčem ze štítku
Já doporučuju způsob a).

Mal si mu ako bonus hodiť link na tzv. SP2 k zdochnutej sedme;;;
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=3125574

Potom už len zostáva nacpať zopár kritických KB-čiek z Bulletinu MS a šlus, koniec v roku 2018.

Spraviť si po vyčistení od bloatware, balastu cestou Dism++, (po forenznej kontrole uspaté dáta OS W7 z externého média nejakým live ISO AV typu SysRescue), Image (bitovú) zálohu panenského systémového aktívneho a primárneho oddielu, niekam vhodne, bokom.

Môže blbnúť po nete, ako černá ruka, inštalovať bez rizika psie kusy. Image čistá záloha systémových oddielov v prípade x64 bit. OS, vec vždy a zaručene istí. V priebehu pár minút ak má rýchly HW, pri čistej sedme obnova trvá cca do 5-minút.

Keby si nekeceal.

Milan Král ti dal link na verzie W7 z ISO spolu s návodom pre tvoje OEM Home.

Ak by si finálnym SW odobral zo stiahnutého ISO W7 súbor ei.cfg, máš vystarené s ponukou na nosiči sedmičiek s použitím SLUI.EXE 3 po nainštalovaní a finálnej aktivácii.

Napr.: https://www.wintotal.de/download/ei-cfg-removal-utility/

Prefičí verifikácia u serverov MS na 100% bez problémov.

Pravda, pokiaľ ti nebrzdí prístup provider, sieťový pako, firewall. Potom máš smolu.

Prípadne v cmd.exe, ako správca:
slmgr.vbs -ipk 00000-00000-00000-00000-00000

tie nuly sú kľúč OEM W7 so štítka mašiny.