Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze načíst profil uživatele - Windows 7

Ahoj,

mám notebook Acer s Windows 7 a z ničeho nic se nemohu přihlásit. Když na úvodní obrazovce kliknu na své jméno a chci zadat heslo, tak se mi ani nezobrazí políčko pro heslo a napíše to hlášku: "Službě služba profil uživatele se nepodařilo načíst profil" - nebo tak něco. A dál mě to prostě nepustí. Prosím o radu. Už to trvá delší dobu, ale neměl jsem čas to řešit.

chyba souborového systému.
1) když se nedá přihlásit ani v nouzovém režimu jako administrator pod kterým by to šlo oskenovat, pak jedině vytáhnout disk, připojit k jinému pc a tam spustit kontrolu toho disku na chyby.

teprve potom začíná oprava funkčnosti windows:
2) díky poškozenému profilu (respektive uživatelské části registrů) se windows přihlásí možná dočasným profilem.
https://blog.ijacek007.cz/Navody/nelze-nacist-profil-uzivatele-windows-vista

Takhle... v nouzovém režimu se to přihlásí automaticky k účtu s mojim jménem (Franta), akorát v nouzáku (a ten účet má adminská práva), četl jsem, že by mě to mělo nabídnout nějakej speciální účet zvanej "administrator", ale mě to prostě nenabízí.
Myslíš, že by pomohlo, kdybych v nouzáku vytvořil novej účet a ty data si na něj zkopíroval a používal ten novej? (Franta 2)

když v nouzovém režimu přihlášení funguje, problém bude nejspíš s nějakým adwarem / spywarem / špatným doplňkem průzkumníka (shell extension - na pravý klik).
může být i nějaký neobvyklý záznam v prohlížeči událostí -> protokoly windows -> system, aplikace.

že se nepřihlásíš jako admoš je logické, musel bys ho mít nejdřív povolen. acery si nikdy nekupují lidé, kteří by měli větší přehled. a nemá smysl sem dlouze psát návod přes hirens nebo instalačku win.

Myslíš, že by pomohlo, kdybych v nouzáku vytvořil novej účet a ty data si na něj zkopíroval a používal ten novej? (Franta 2)

pokud je tam spyware, nejspíš bude potíž pod všemi účty v normálním spuštění.
vytáhneš disk a odspywarujweš na jiném pc v usb boxu,
nebo si stáhneš iso instalačky nějakého antivirového boot cd, nastartuješ z něj, proskenuješ disk.
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#downloads

ale tu kontrolu disku v nouzovém režimu jsi měl provést. furt mohou být poškozené nějaké soubory v profilu, nebo něco navíc, co se spouští při normálním startu (nouzový režim je osekanější).
přehled parazitního bordelu třeba v ms autoruns (logon, services, scheduled tasks).

Tak jsem dnes přes nouzák udělal načtení poslední obnovy systému... stalo se to, že mi to už tu hlášku nepíše, zobrazí se mi normální tabulka na heslo, ale heslo není správné!?! Prosím vyhněte se komentářům o tom, zda to opravdu píšu správně... Heslo jsem NIKDY neměnil, počítač mám jenom já, nevynáším ho z bytu, bydlím v bytě sám a heslo mám napsané na papírku... Jsem si na 100% jist, že ho píšu správně... CO to má jako být?

Profil je v registru poškozen, i před systémovou zálohou. Pokud se nepodaří obnovit jak jsem výše dal odkaz, zkus se přihlásit jako Admin a heslo vymazat a pak nastavit nové. Bude-li nejhůř, budeš muset odstranit celý účet uživatele - Bacha, smažou se i uživatelská data - zálohuj a udělat nový. Jsou i jiné postupy, tenhle je IMHO pro tebe nejjednodušší.

potřetí je asi zbytečné se ptát, jestli jsi spustil kontrolu disku (=souborového systému). tak si na ni vzpomeň, až se zas dostaneš do windows.
jde to i na vytaženém disku připojeném přes usb box k jinému pc, ale když někdo nechce číst, nebudu se vnucovat (jo ty seš s tím acerem, to mluví za vše)

v biosu přepneš disk do režimu ide,
nabootuješ třeba hirens boot cd verze 10.4 -> dos utilities -> passwords ... je tam m.j. "active password recovery",
zvolíš disk se systémem, účty kde potřebuješ vymazat heslo, případně je aktivovat, potvrdíš "y"es,
a je to.