Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omezeni zateze procesoru pri hrani flashovych her

Manzelka hraje vselijake ty Candy Crushe, ale na vsech noteboocich (vcetne Thinkpadu T400), ktere ma, se po chvili zacne procesor dost prehrivat, vetrak bezi na plny ceres a i tak to po chvili padne. Podle toho, co jsem zkousel, spolknou tyhle flashove hry vsechen vykon procesoru, ktery je k dispozici, prestoze to vlastne ani nepotrebujou.
Da se to nejak omezit? Treba povolit flashi jen 50% zateze, nebo ho omezit jen na jedno vlakno, nebo tak neco?

Vetracek zaneseny neni, a minimalne ten Thinkpad je vicemene zanovni (rezerva z prace, nikdy skutecne nepouzivana).

Dik!

omezení na single thread je ale naprosto k ničemu i když je to francouzsky. Co jako pamětník pamatuji flash před 5 lety, tak nikdy flashový program se nerozlezl přes 2 a víc vláken.

Jinak na omezení CPU jsem používal program BES. Stejný problém, Prasák-cky napsaný program zatěžoval CPU při pohybu kurzoru po mapě což u mapového programu je celkem kruciální.

A nebo další řešení (rychlé, ale možná ne uplně čisté), stáhnout frekvenci CPU na minimum pomocí programu ThrottleStop pomocí TPL->"TDP Level"=1 + "Disable Turbo", případně lze ještě zapnout Clock modulation. Nevýhoda je, že to ovlivní počítač kompletně místo jednoho programu.

Precti si prosimte znovu dotaz, jinak opravdu myslis ze flash funguje stejne jak v roce 2013 ?

stáhnout frekvenci CPU na minimum

Tim ze ubere na vykonu CPU se pomuze cim ? Jde o omezeni procesu ne procesoru. Kdyz pak urcité aplikaci (F-hre) pridelim jen jedno core CPU proc jeste omezovat frekvenci CPU, nepise ze chce omezit vykon té aplikace ktera bude pouzivana.

bez akcelerace to bude o ničem, možná zkus jinej prohlížeč nebo sniž kvalitu flashe pravým klikem (Low)
ono by teoreticky šlo stáhnout hru (pouze swf soubor) a zkusit v nějakém přehrávači třeba to pojede lépe, ale nevím přesně co je to za hru a či vůbec offline pojede