Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wake On LAN

Zdar ,keďže ma zaujala táto téma z predošlej diskusie a začal som to riešiť,ale mám problém.Nastavil som všetko podľa dostupných návodov.Mám router pripojený káblom mám to povolené v biose nastavenie na karte tak ,ako majú byť spoločne s povolením vzdialeným prístupom na routry plus zadaný port 9.Do nainštalovanej aplikácie som manuálne zadal IPv4 a MAC adresu.Všetko fungovalo,ale iba do času,keď som komp vypol a pustil ho cc za 10 hod. už to nešlo.Aplikácia má možnosť cez moju vlastnú wifi si zariadenie nájsť čo som aj urobil a všimol som si ,že do nastavení pridala okrem IPv4 a MAC tam pribudlo ešte jedno info také isté ,ako je IPv4 ,len s iným koncovým číslom .Je to zrejme údaj masky podsiete.Týmto automatickým nastavením cez app som docielil to ,že komp spustím iba z domu cez vlastnú wifi sieť,ale zvonku sa mi to nedarí.Nejde to ani cez mobilné dáta na mobile ani inú verejnú wifi sieť.Vedeli by ste poradiť?,vďaka.

U masky by sa zmebili všetky 4 čísla, he to IP, a zrejme Vám DHCP pridelilo novú IP Vášmu PC, nastavte statickú IP v oknách, jinak IP by mala byť unikátna takže trebárs router nastavte na 192.168.x.1 Váš PC na 192.168.x.2 a DHCP rozsah 192.168.x.3 - 192.168.x.254

ako ono normálne nevadí že nastavíte statickú IP z rozsahu DHCP, ale už som videl jeden retardovanej router když v tejto situacii zblbol.

Masku máte zrejme všade /24 teda 255.255.255.0

cez vlastnú wifi sieť to ide ,len ,keď wifi vypnem a spustím mobilné dáta nejde to

- Protoze kdyz se pripojis na mobilni data, uz nejses v lokalni siti tak nemuzes volat tu uvedenou IP 192.168.x.x.x.
* Proto ti to funguje jen v LOCAL (mistni) = kdyz ses pripojen na ten samy ruter jako ostatni zarizeni jako to PC etc.

IMHO : Pro pripojeni z venci, budes muset otevrit v ruteru [PORT] a prihlasovat se (uvést) [IP adresou] ruteru (tvou publicIP) né lokalni "192.168..." ktera ti bude fungovaj jen doma v tvé domaci siti.

- Moc tam toho videt nejde (ani jaky mas otevreny PORT), ale z venci (mobilni data) , by v tom telefonu (IMHO) mela byt (meno pocitaca/broadcast) na misto 192.168.x.x. adresa 188.167.xxx
* Takle jestli je port spravne nastaven, bude presmerovan na adresu PC 192.168.xxx.xxx