Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč bručí reprák při dotyku jacku zeměných kovových částí, těla, nezeměných?

Mám LCD monitor připojen 3 žilovým kabelem. Monitor má vlastní repro, (vede do něj 5V napájení a audio jack).

Z jakého důvodu bručí reprák (je li zapnut a hlasitost relativně nahlas, když se dotknu pinem jacku:
- svého těla (slabě)
- konektoru zdrojů notebooků zapojené v zásuvce ( DC části)
- USB pláště hubu, který není nikam připojen
- USB pláště hubu, který je připojen pouze 8m ethernet kabelem k routeru

Protože na všech těch místech se nachází někde větší, někde menší střídavé napětí o kmitočtu všudypřítomné rozvodné sítě 50Hz. A dostává se tam podle okolností buďto vzájemnou kapacitou nebo indukcí nebo svodovým odporem anbo prostě tam je rozdíl potencálú (výše zmíněná zemní smyčka).
Jo a bavíme se o desítkách až stovkách mV (milivoltů).

Monitor má vlastní repro

- kolegové píšou o zemní smyčce: pohlídej si aspoň, aby napájení monitoru šlo do stejné zásuvky jako napájení pc.
- ještě jsem nezažil, aby pidirepráky v monitoru měly použitelný zvuk. odpoj ten humus a zapoj si normální bedny.
- když odpojíš ten údajný hub, zlepší se něco?

...když se dotknu pinem jacku

prázdniny, šílená nuda, že jo? neboj, už se blíží konec.