Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatické vypnutí reproduktorů

Čauko, mám dotaz.

Máme doma dva rozdílné PC a v obou stejné reproduktory. Ale při vynutí jednoho pc se automaticky vypnou i repráky. U druhého je musím vždy vypnout tlačítkem. Nic hrozného, jen mě zajímá jestli je to dáno kofigurací PC ( jiné komponenty atd.), anebo je to jen softverová věc, kterou si mohu někde upravit.

Díky

loading...

Je to podobný dotaz, ako keby si oznámil:
Mal som na byte ženskú, ktorá mala jedno prso menšie. Jedno oko mala modré a to druhé bolo inej farby. Proste sexica, ako sa na pohľad patrí.

Každá ZD, napájanie, Bios má svoje individuálne, rozdielne zapojenia v prípade výstupov do periférií. Musíš uviesť presné typy. Tiež OS.

Ale niekedy sa dá v Biose nastaviť, aby sa pri vypnutí PC odpojili repráky. Dnes je pri novšom HW ZD so zdrojom riešený spôsobom, aby aj po vypnutí zostávala periféria aktívna (porty, šaltre, usb).

Ahoj je to jednoduché i pokud jsou napájené ze sítě akorád potřebuješ relé s kontaktem který bude mít ovládanou cívku 12v stejnosměr. na Cívku dáš 12v ze zdroje pc a na kontakt dáš třeba 5portovou zásuvku a pokaždé když zapneš pc tak ti do té zásuvky půjde šťáva a pokaždé kdž vypneš tak nepůjde. Do toho pěti portu lze píchnout skoro cokoli.
relé: https://www.gme.cz/rele-s-dc-civkou-12v-finder-40-11-7-012-2000
5port: https://www.spolehliva-svitidla.cz/solight-prodluzovaci-privod--5-zasuvek--bily--6x-vypinac--2m/?gclid=CjwKCAjwwJrbBRAoEiwAGA1B_WC2H-WFOxDuGMUnzpdlA7hdKqvuTgSdT4u0PSISas5XhwZB5-_uNxoCIyIQAvD_BwE

pokud budeš chtít udělám ti i nákres :-) jak co a kam zapojit je důležité bys na kontakt relé vedl fázi a ne nulu.