Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kompatibilita RAM od různých výrobců

Ahoj,
v počítači momentálně mám DDR3 1600 MHz 2x4 GB RAM od společnosti SK hynix a dva volné DIMM sloty. 8 GB RAM mi už ale na hry nestačí a tak jsem se rozhodl pořídit si DDR3 1600 MHz 2x8 GB RAM od Kingstonu. Až mi RAM přijde, měl bych původní RAM vyndat a nechat tam pouze těch nových 16 GB, nebo nebude žádný problém, když je tam nechám všechny? Někde jsem četl, že mezi RAMkami od různých výrobců můžou být problémy, co je na tom pravdy?
Díky za odpověd

Vzhledem k tomu, že Kingston není výrobcem paměťových čipů, tak jeho moduly mohou být osazeny i paměťovými čipy Hynix (nebo Micron či Samsung).
Nepíšeš ovšem důležitou informaci a to typ tvé základní desky. Některé starší desky totiž 8GB moduly vůbec nezvládnou.

I když existují integrované obvody s logem Kingston, tak to neznamená, že je Kingston opravdu vyrábí. Tyto obvody můžou vznikat buď přímo u skutečného výrobce čipů, který na zakázku hotové obvody označí logem Kingston a nebo nákupem nezapouzdřených čipů a jejich zapouzdřením ve vlastní režii Kingstonu. V těchto případech pak konečný zákazník nemá v podstatě šanci zjistit o jaké čipy se jedná.