Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kniha nebo text do audio MP3

Dobrý den.
Od malička mám potíže ze zrakem a lepší to prej nebude, kde něco číst nebo luštit 1cm od obrazovky je pro mě opravdu utrpení.
Chtěl bych Vás tedy prostřednictvím vašich web stránek požádat o radu s výběrem softwáru pro možnost prečtení dokumetů PDF, nebo elektrických knich ePUB do mp3 nebo přímím překladem, neznám přesný termín, zkratka text do audio :-)

Co jsem našel text to speech má opravdu jen jeden robotický hlas, u dokumentů nebo elektronické pošty je mi to vcelku jedno, ale u formátu kniha je to otřesný. Druhý co jsem našel na android kde je pro mne vyhledávání o něco jednodušší jsem našel appku, ale ta zase ignoruje čárky otazníky vykřičníky čte to monotóně.

Na hlubší hledání nemám sílu a ani nevím vlastně co hledat. Pár článků v angličtině jsem louskal hodně dlouho bez výsledků.

Operační systém mám Windows 10 home, hardware snad podstatný není, ale mohu se podivat.
Telefon s Android 7.0, asi náká 6 palcová čína.

Operační systém mám Windows 10 home

- Windows :
TiP ~ :i: V tom pripade muzes pouzit i wébovy prohlizec Microsoft "EDGE".
Staci jen otevrit slozku s "eBOOK.epub" nebo dokumenty, pravy klik na urcity dokument -> v nabidce "otevrit s" -> zvolit "EDGE".
EDGE sam rozezna i rec (ted jsem to zkousel) kde z tvé strany nic nastavovat nemusis, cestina je srozumitelna.

- Na Android :
1) [eReader Prestigio] : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prestigio.ereader&hl=en_US
2) [Voice Aloud Reader] : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hyperionics.avar
* :!: Obe aplikace maji na vyber 3 ruzné jazyky CZ (3 ruzné hlasy) tak zvol ten treti co ma na konci napsané "@network" -- celé : cs-cz-x-jfs-network. Neni podminkou, ale ty prvni 2 jsou prave ty robotické

[83055-edgeebook-png]
*/ Nevyzaduje instalaci.

který nabízí google speach to text

- Protoze ho mas nastaveny jako Default (tak uz to mas nastavené v telefonu), musis do moznosti (v té aplikaci) -> zvolit jiny a ve vyberu zvolit ten uvedeny s jsf-network nakonci (jsou tam jen tri, posledni je cs-cz-x-jfs-network tak ten zvol.). Nevim jestli u jednoho nebo druhého ten jazyk musis nejdriv stahnout (+- 23Mo).
* Obe aplikace pouzivam, je to tam, staci se podivat poradne (hlas a vyslovnost stejna neni), jestli to nenastavis neni vybrany jazyk neni dostupny (stahli) , budes mit klasiku Google speach. U eReader Prestigio je to identické, Aloud ma nekteré moznosti navic.

[83056-cestinafiala-png]

Info : Pro lepsi podporu jazyku existuji i placené TTS jako Acapela TTS Voices

dostal jsem varování o nutnosti připojení k síti.

!Jeste ti tam chybi slovo "Apokalypsa"!
- Nemas doma internet , nebo je to jedina aplikace co potrebuje pripojeni k siti ? U androidu snad skoro vsechny aplikace potrebuji pripojeni k siti..
- K tomu Google "Text to speech' snad uz na zactku jasne psal ze to nechce.

Mezi tim vestavenym a tvym neni zadny rozdil, aspon u soucasneho rext to speach u mne na telefonu

.
-Fakt to musim nahrat jak diteti a pustit ti to !? Klidne ti ho dolozim, je zbytecné to natahovat ve vyreseném vlakne. (stejne to smrdi spis necim jinym, sorry ze nechtel Text to speech, nebo nevim co ches slyset).

A edge, ktery vyzkousel je na tom trosku hur nez text to speach.

- Opravdu ? A vcem ? To Google koktani taky neni nic extra, nic co by slo nazvat "lepsi", tak ho pokracuj pouzivat a je klid, nikde sem ti nic nevnucoval a ani nepsal at pouzivas..
- Tady ho mas : Video pro FIALU (horsi kvalita je z APP vzal jsem prvni co nahravala screen, na nejaké hledani lepsi appky nebo instalace google malwaru abych ti neco dokazoval se ti muzu vysrat).

Být tebou tak hledám opravdu audioknihu , kde to předčítá člověk. Sám poslouchám a je to bomba. Zkusil jsem předčítání od "robota" a úplně mi to zníčilo zážitek z knihy. Samozřejmě někdo to může a bude mít i jinak a překousne to ale pro mě teda ne.