Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výměna HDD + zdroje

Ahoj, řeším s bratrem problém s PC. Před nějakou dobou jsme si nechali postavit oba dva stejný PC. Brácha má při hrách časté problémy s modrou smrtí nebo game errorem. Není to jen u jedné hry, ale u celé řady her. PC už měl ve dvou servisech a na nic nepřišli. Všechny komponenty prošly testem bez problému + byl počítač formátován a nahrány nejnovější ovladače. Poté mi známý poradil, že problém může být i v domácí síti. Počítače jsme prohodily a můj bratrovo PC na mojí síti stále blbne (můj PC u něj běží v pohodě). Proto měníme jednotlivé komponenty kus za kus a hledáme problém.

V obou PC je SSD disk, kde je nainstalovaný windows. (SSD disk určitě špatný nebude, protože to padalo i před koupí SSD disku)

Potřeboval bych poradit s výměnou zdroje a HDD disku.

1) Když prohodíme HDD disky musí se PC formátovat? Nebo stačí jen ve správci disků ten disk nějak nastavit?

2) Výměna zdroje. Stačí prohodit kus za kus bez nějaké instalace? Oba zdroje jsou stejné.

1.) proc chcete prohazovat disky, to je nejaky dalsi disk v pocitaci, mimo systemovy SSD? Pokud ano, tak jen pripojite novy/ve spravci disku vytvorite a naformatujete oddil, pokud je fakt novy a zadny oddil nema

2.) jen vymenite zdroj za jiny, neni co dalsiho resit. Jaky typ presnne mate?

Jaky je ostatni hw. - zakladni deska, procesor, grafika?

Když ty problémy s PC začaly tak se základová deska měnila za novou. Problém stále přetrvává. Ramky a grafiku jsme v minulosti měnili a taky beze změny. PC sestava: Nvidia GTX 1070 , Intel Xenon E3 - 1231 3,40 GHz, 2x 8gb ram