Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Server DNS neodpovídá!!

Dobrý den, mám problém když jsem přijel z dovolené zapl pc tak nešel internet když jsem dal diagnostiku tak mi vyskočilo hlášení Server DNS neodpovídá. Už jsem zkoušel měnit ip dns a furt nic.

odinstaluj svůj tajný antivir.
když nepomohla ani změna dns, je buď problém v antivirovém znefunkčňovači, nebo ve virovém znefunkčňovači který tzv. antivir stejně nedokázal zachytit.

proskenuj to nějakým funkčním antispywarem (adwcleaner, ...), pak si projdi jeho log.

zaznamenal jsem, že ani nevíš, co od esetu jsi měl nainstalované. mít někoho takového v síti je fak radost.

Advanced SystemCare

stav toho pc bude navždy beznadějný, pokud ho má v rukou stejně beznadějná lama. sorry, ale toto nemá řešení.

no dobrá, ať nemusíš celé win instalovat znovu:
1) odistalovat všechny programy pro lamy
2) cmd.exe jako správce a vrátit na default nastavení tcp/ip:

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

pro jistotu: to máš win xp? v tom případě zkus druhý řádek se syntaxí:

netsh int ip reset all

(tak to dopadá, když jsou mrchosoftí příkazy mezi sebou zpětně nekompatibilní)

znovu koukám na ten log: na to že jsi měl nainstalovaný neznámý produkt od esetu, byl ten pc slušně zahnojený spywarem.
v domácí síti bych takovému uživateli sebral administrátorská práva, takové bfu je nebezpečné svému okolí.

co s tím dál: když ti ještě něco zůstalo, můžeš proskenovat pc nějakým větším monstrem: kvrt.exe od kaspersky.
anebo stáhnout nějaké bootovací antivirové cd, které kontroluje i rootkity. (z boot cd/flashky se startuje pc, nespouští se pod windows):
http://www.freedrweb.com/livecd/?lng=en
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk#downloads

svinstva jako driver booster a driver agent taky odinstaluj. ty jsou jen pro primitivy, kteří si neumí přečíst název své základní desky a stáhnout její ovladače.

k dns serveru - můžeš zkusit výpis:

nslookup www.seznam.cz

ale při redirectu přes obvyklý domácí router to asi nedá použitelnou informaci.

tak na měsíc to určitě pomůže.
než tam někdo doinstaluje bezcenný neschopný antivir, který nic nezachytí (viz log z adwcleaneru), ale občas škodí vlastním kutilstvím u dns cache.
než někdo ty windows zahnojí instalací kdejakého zbytečného odpadu a jako free bonus dávkou spyware (viz log z adwcleaneru). psal jsem o nutnosti odistalovat z pc odpad - odpověď nula.
když má někdo nezvladatelné nutkání instalovat kdejaké zbytečné svinstvo, psal jsem i o dalších antispywarech (av boot cd). opět výsledek nula. takže existuje i orientační kontrola instalovaných programů na virustotal.
dá se sledovat i co všechno se automaticky spouští v pc: ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby, ovladače), scheduled tasks (naplánované úlohy) - ale pokud správce kromě zaspywarování pc nic jiného nezvládl, tento výpis mu asi nepomůže.
a prakticky není možné léčit instalace poničené tunicími a "čistícími" sračkami - system car, ccleaner a podobné.

Takže reinstaloval jsem windows a internet nefunguje přešel jsem z win 7 na win 10 a teď když dám diagnostiku sítě tak mi to napíše "Připojení mezi přístupovým bodem ,směrovačem nebo kabelovým modemem a internetem je přerušeno" zkoušel jsem modem vypnout a zapnout koupil jsem i nový kabel ale furt nic není to nakonec zakladní deskou? a teď server dns neodpovídá :/ tak to už nevím.....

Ano instaloval jsem ovladače ručně a stale to nejde wifi routrem to není zapojoval jsem i druhý ale nic zkoušel jsem to i přes kabel ale také nic ale parkrat se to připojilo a tak jsem načetl seznam.cz a pak to zase vypadlo

přešel jsem z win 7 na win 10

jak jsi přešel - to byla čistá instalace w10, nebo upgrade z nainstalovaných w7? celou dobu píšeš polovičatě a nejasně.

instaloval jsem ovladače ručně

jaké ovladače, v jakém pořadí? neustále sem píšeš bezcenné, neúplné věty. mě už to týden nebaví řešit, ale třeba konečně jednou napíšeš něco k věci.

nejjednodušší bude, když do toho přestaneš jebat - seznam tvého spyware tě zařadil mezi lidi, kteří umí pc jen zapnout a vypnout, jinak jsou jako správci k ničemu - a necháš to nainstalovat někoho schopného. ve tvých rukou je to beznadějné.

a protože celou dobu ignoruješ nebo nechápeš na co se tě ptám, už spolu nebudeme ztrácet víc času. nicméně tvoje odpovědi by mohly vyjasnit dalším, v jakém stavu ten tvůj krám právě je.

(hodila by se dopsat i přesná verze antiviru, ale lidi tvých schopností obvykle napíšou jen "eset" a to je k ničemu).

k routeru je připojený tento jediný pc? žádný mobil ani jiné pc? a nic z nich se nepřipojí na internet - nebo pouze tato pochybná* instalace?

*) v minulém výpisu bylo vidět, že místo normální instalace ovladačů tam někdo použil náhražkové programy (DriverAgentPlus, Driver Booster).
kdo se bez toho neobejde, neměl by raději vůbec sahat na pc.

jak začíná instalace ovladačů, aby periferie fungovaly:
http://web.archive.org/web/20090515134914/http://pc.poradna.net/a/view/366229-ovladac-zakladni-desky

Na kábel musí reagovať.

Znovu:

1./Resetuj modem spinkou v diere pod napájaním 230V, drž, ako blbý spinku aspoň jednu minútu v diere, nech reset modemu prebehne po sebe opakovane 3x.

Nastav v modeme od základu všetko znovu s heslom a loginom zmluvne pridelené od tvojho providera. (tento úkon cestou browsera so vstupom do modemu zrejme zvládneš).

2./ Zruš fajku pre protokol IPv6 vo Windows,

3./ V protokole IPv4 nastav primárny DNS 1.1.1.1, a sekundár 8.8.8.8
Daj spojenie otestovať, je tam políčko na fajku.

Ak neuspeješ podľa bodov, zavolaj si technika od svojho providera (poruchára) nech ti prezvoní linku ak máš metal, či kieho šľaka ti ide širinou marinou - vzduchom.