Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyhladit kostrbatou linii?

Ahoj, toto občas potřebuji a za nějakých 15 let (pracuji v PhotoFiltre) jsem nepřišel na žádnou fintu, jak to jednoduše udělat. Bývá to po skenování něčeho nakresleného rukou. Ideální by bylo vybrat to kouzelnou hůlkou, potom tu kostrbatost nějak vyrovnat (jako když se třeba vyrovná křivý drát) a udělat výplň výběru. Ale nikde jsem neobjevil ono vyrovnání linií výběru.
Třeba to však v nějakém editoru je a nevím o tom (nepište prosím že v Photoshopu - krást ho nehodlám)
Znáte něco free, kde se to dá srovnat? Pokud ano, co a jak se to tam dělá?

[83082-vyhladit-png]

tedy je cílem z toho mít vektorovou grafiku a nebo se práce odehrává na bitmapové úrovni?

Corel Draw X7 - převést na křivky ; nástroj Tvar - vyhladit

Případně bitmapový editor - magic wand, a pak nějak kouzlit s výběrem (nejdřívě Rozšířit a pak zůžit =Extend , potom shrink , obojí se stejným poloměrem, je nutné odhadnout od oka), možná opakovat vícekrát.

Na to druhé stačí free full verze Zoner Photo Studio 17Pro jen je tam po spuštění nutné zadat náhodný neexistující e-mail

Případně bitmapový editor - magic wand, a pak nějak kouzlit s výběrem

PhotoFiltre má dost mocné nástroje ohledně výběru. A má i vyhlazení". Ale nemá to "vyrovnání", které by se mi šiklo.
Nejlepší zatím bylo, převést to na vektory on-line, kde jsou i různá nastavení - viz výše.

P. S. Ani Corel a ani nic jiného krást nebudu. Zoner mám plnou verzi 18, kterou jsem vyhrál v soutěži, ale neumím to v něm. Používám ho jen na srovnání perspektivy. Je to pro mě kanón na vrabce.