Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záložní zdroj do PC

Dobrý den poraďáci,
včerejším dnem když se naší osadou prohnala bouře, a já usilovně pracoval na PC, mi jedním bleskem/hromem došla myšlenka, že mé PC sestavě za 40tisíc ještě stále něco chybí. Ano! Mluvím o záložním zdroji. Na celé naší ulici padl na půl vteřinky proud takže si asi umíte představit co ta chudinka dostala za šlupku. V minulosti tyto mikroresety ulice byly velice časté..
Proto jsem se díval po nějakém záložním zdroji který by mi PC sestavu na několik minut udržel a umožnil bezpečné vypnutí PC.
A teď k mým dotazům:
na PC mám zdroj o výkonu 620W. Potřebuji napájet monitor a bednu. Doporučený výkon GK je 400W ale na většině UPS je uvedeno: 325W a 650VA. Bude to stačit?

Jistě, jde jen o to vypnout bezpečně PC.
MSI Z370-A PRO
Seasonic S12II-620W
HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2400
Crucial MX300 - 275GB
Seagate BarraCuda - 1TB
Intel Core i5-8400
MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G, 6GB GDDR5
Creative Sound Blaster Z, PCI-e, retail - zvukovka