Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OEM Windows10, změna Pro 64bit -> Home 32bit - stačí původní licence?

Zdravím a prosím o informaci ohledně licencí Win10. Máme notebook s legálními OEM Win10 prof. 64 bit a potřebujeme jej přeinstalovat na Win10 home 32 bit. Win10 budou provozovány na původním ntb beze změny hardware.

Chápeme, že bude třeba udělat čistou přeinstalaci - to je OK. Doufáme však, že nebude nutno kupovat plnou licenci Win10 home 64/32 bit ?! Pokud je přechod z pro64bit na home32bit legální a možný, budeme muset před přeinstalací vylovit licenční klíč z PC?

Na webu se nám nepodařilo najít na tuto otázku spolehlivou odpověď... ale tady se scházejí šikovní a chytří lidé ;-) Děkujeme předem za reakce ;-)

PS: Prosím nechme stranou, proč to potřebujeme - zkrátka z provozních důvodů. Soustřeďme se na odbornou stránku - lze/nelze a je/není to legální. Dík ;-)

Ano je to legalni. Musi jit o stejny licencni podklad (edice), jestli je operacni systém "x86/32bit" nebo "x64bit" je jedno.
* Kuprikladu HOME licence 64 na 32 nebo naopak ano, nejde treba HOME na PRO. (proto nekteré krabicovky obsahovali i pro instalaci 2x DVD 32/64Bit)

není jednoduší jen změnit platformu? tedy z x64 Pro na x86 Pro? neděláte to z licenčních důvodů? například některé programy jsou na Pro edici Windows dražší ... problém je hlavně ohledně aktivace licence, legální to sice je, ale budete to muset vysvětlovat asi na aktivační lince ...

Platformu x86 pro nepotřebujeme. Prostě na notebooku je instalovaná OEM verze 64 bit PRO a my tam potřebujeme 32 bit HOME. Chceme vlastně jít licenčně směrem "dolů" a tu "lepší" verzi (pro 64bit) používat nebudeme. Na aktivační lince to klidně vysvětlíme i s důvody, jde jen o to, jestli to vůbec je v souladu s licencí... nikde jsme to nenašli, proto se ptáme zde.

Tak což se napřed zeptat rovnou tam,jestli to je v pořádku a pak povolí aktivaci?

Ano, tam jsem dnes volala. Paní lámanou češtinou říkala, že na aktivační lince nezodpovídají dotazy na licence a že až to budeme mít nainstalované, že jim tam máme zavolat znovu. Nejsem si jistá, jestli dotyčná přesně pochopila, na co se ptám (podle řeči asi Ukrajinka?) a když jsem jí to chtěla vysvětlit, říkala, že nemá čas, že na 1 hovor má max. 4 minuty a že musí zavěsit, že další čekají na lince.