Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidal jsem si RAMku a začalo přehřívání na NTB

Dobrý den,

mám HP Folio 9470m a mám ho už docela dlouho, avšak jsem s ním naprosto spokojený. Tak jsem jej chtěl trošku vylepšit aby stíhal například stříhání videa na uživatelské úrovni, tak jsem dokoupil 4Gb ram co mi radili v prodejně PC když jsem to tam donesl. No a přidal jsem tu 4Gb ramku k mé 4Gb ramce (takže celkově 2 sloty) a přímo na tom místě se to těžce přehřívá, především když je NTB napojený do zdroje tak mi někdy připadá, že se každou chvíli snad spálí, tak to raději vypínám na chvíli.

Jakto a co to...

Díky za odpovědi

Čemu říkáš těžce přehřívá ? Jestli na tom neudržíš dlouho ruku má to 60+ a to nic není. Jestli je to v úzké šachtě tak dvě paměti to místo roztopí trochu víc než jedna.

Zkus pamět vytáhnout dát tam původní paměť a po nějaké době provozu na ni šáhnout. Pak to vypni, dej tam místo ní novou a porovnej to. Pokud by se ta nová paměť zahřívala o dost víc běž ji zkusit vyměnit.

No je to jak říkáš, neudržím na tom ruku, především když je vytěžuji nebo když nabíjím NTB tak už je to celkem síla, bojím se abych o něco nepřišel přepálením nebo tak, je to tedy normální v hliníkovém NTB? POZN: Přehřívá se to tak pouze když jsou tam obě ty RAMky, když je jedna nebo druhá tak je to v normě.

Díky za odpověď ještě

doufám, že jsi za ni nedal víc než 500

dle obrázku jsou ramky mimo sebe. Vypadá to na rozumný layout, byť 1 je příliš blízko CPU

KLÍČOVÁ OTÁZKA:
a přehřívá se co?
kde je vyšší teplota PŘED přidáním a PO přidání? (poznamenat data z hwinfo-Sensors a srovnat)
Je někde vyšší spotřeba než předtím?

vyšší teploty pozoruji i já, může to mít víc důvodů:
- idiot navrhl oboustranou desku, kdy ramky jsou pod CPU
- v rámci šetření místa jsou sloty nahnácené "staggered" tedy na sebou, jelikož je mezi nimi 1mm mezera, topí přímo na sebe
- ramky ind umístil tak, že zužují profil průchou vzduchu

Dál mám podezření, že ramky mohou mít nějakou špatnou konfiguraci (nejsou identické), a že nějak topí víc než by měly

Mimochodem, ramky topí i z postaty, naměril jsem (u DDR3L) 0.6W / 8GB modul